Galatasaray ve Fenerbahçe'yi Real Madrid ile Barcelona'ya benzeten Sosa, Beşiktaş'ın ise Atletico Madrid gibi bu iki devi ekarte ederek şampiyonluğa ulaşabileceğini söyledi.

Beşiktaş'ın formda ismi Sosa, İspanya'nın As gazetesine bir röportaj verdi. Siyah-beyazlılara Metalist Kharkiv'den gelen, geçen yıl da Atletico Madrid'de kiralık olarak forma giyen Arjantinli futbolcu, Türkiye Ligi ile La Liga arasında ilginç bir benzerlik kurdu. Galatasaray ve Fenerbahçe'yi Barcelona ile Real Madrid'e benzettti, Beşiktaş'ın da İspanya'daki Atletico'ya denk geldiğini dile getirdi.

La Liga'da geçen yıl şampiyon olan Atletico Madrid'in bu yıl bir nebze geride kaldığına dikkat çeken siyah-beyazlı oyuncu, "Umarım Atletico Madrid bu yıl da şampiyonluk mücadelesinin içine girebilir. İspanya dünyanın en zor ligi. Çünkü orada Barcelona ve Real Madrid gibi büyük bütçeli ve yıldız futbolcuları olan  iki dev ile mücadele etmek zorundasınız. Beşiktaş için de Atletico bir örnek olabilir. Türkiye'de de Galatasaray ve Fenerbahce gibi iki güçlü ekip var ve bizim onlarla başa çıkmamız gerekiyor. Bu yüzden bu ligde şampiyonluğu elde etmek kolay değil. Ancak sıkı çalışarak, aynı Atletico gibi yapabiliriz" dedi.

"Diego kendini gösterecek"

Arjantinli futbolcu Atletico Madrid'den takım arkadaşı Diego Ribas'ın durumunu da değerlendirdi, şu ana dek beklentileri karşılayamayan arkadaşına adeta kefil oldu. Sosa, "Başarılı olacağından şüphem yok. Çok etkili ve baskın bir oyuncu. Büyük takımlarda önemli başarılar kazanmış bir futbolcu. Bazen, Diego gibi isimlerin neden oynamadıklarına bir cevap bulamazsınız. Ancak herkes onun kalitesinin farkında ve sonunda kendini gösterecektir" diye konuştu.

"Arda'ya ciddi teklifler geldi"

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Cenk Tosun'a özel sözleşme Beşiktaş'tan Cenk Tosun'a özel sözleşme

İspanyol ekibinden bir diğer takım arkadaşı Arda Turan'a da değinen siyah-beyazlı futbolcu, "Arda ile Atletico Madrid'de birlikte oynadık. Fark yaratan, özel bir futbolcu. Kulüp için çok önemli ve artık kulüple özdeşleşmiş bir isim. Başka takımlardan çok önemli teklifler aldı. Ancak takım için ne kadar önemli bir futbolcu olduğu bilindiği için Atletico Madrid onu bırakmadı" şeklinde ifadeler kullandı.

"Simeone'nin sıradaki takımı..."

FIFA tarafından yılın en iyi teknik direktörü adayları arasında gösterilen eski hocası ve vatandaşı Diego Simeone'ye övgüler yağdıran Sosa şunları söyledi: "Bence ödülü hak ediyor. Adaylar arasında çok kariyerli ve güçlü isimler var ama Simeone geçen sezon muhteşem işlere imza attı. Gelecekte de benim ülkemin milli takımının başına geçecek. Biz Arjantinliler böyle düşünüyoruz."