Beşiktaş:80 TED Ankara Kolejliler:70

Beşiktaş , ligin 23. haftasında TED Ankara Kolejliler’i 80-70 mağlup etti.

BASKETBOL 19.08.2015 - 11:55 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Beşiktaş İntegral Arena’da oynanan karşılaşmayı Basketbol ŞubemizdenSorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Özköse tribünden takip etti.
 
Takımımız karşılaşmaya; Gülşah Akkaya, Begüm Dalgalar, McBride, Kulichova ve Perovanovic ilk beşiyle başladı.
 
Karşılaşmadakiilk sayılarını takımımız, Perovanovic’in turnike basketiyle kazandı.Perovanovic ile arka arkaya basketler bulan takımımız, Kulichova’nın daskor katkı yapmasıyla farkı açtı. Begüm Dalgalar’ın dış atışlardakibaşarılı performansıyla rakibinin farkı eritme çabalarını sonuçsuzbırakan siyah-beyazlılarımız, ilk çeyreği 25-13 önde tamamladı.
 
İkinciçeyreğe benchten gelen yeni bir beş ile başlayan takımımız, kısa birsüre savunmada sıkıntı yaşadı fakat hücumdaki performansıyla farkıkorumayu başardı. Tuğba Taşçı ve Yasemin Horasan ile pota altını etkilikullanan siyah-beyazlılarımız, Deniz Boz’un da oyunu iyiyönlendirmesiyle soyunma odasına 44-28 üstünlükle girdi.  
 
Karşılaşmanın ikinci yarısına takımımız; Begüm Dalgalar, Yasemin Horasan, Tuğba Taşçı, Perovanovic ve McBride beşiyle çıktı.
 
Üçüncüçeyrekteki ilk sayılarını ekibimiz, Begüm Dalgalar’ın elinden kazandı.McBride ve Yasemin Horasan ile art arda basketler bulan takımımız,çeyrekte 2 dakika geride kalırken farkı 23’e çıkardı(53-30). Karşılıklıbasketlerle devam eden bu bölümü siyah-beyazlılarımız, 65-47 üstünlükletamamladı.
 
Son çeyreğe Nazlı Güler ve Yasemin Koç ile art ardabulduğu basketlerle başlayan takımımız, 2 dakika geride kalırken72-53'lük skorla üstünlüğünü sürdürdü. Bu dakikadan sonra hücumlarındaçembere takılan takımımız, rakibinin farkı eritmesine engel olamadı veson 4 dakikaya 76-63 önde girdi. Skor bulmakta zorlanan ekibimiz, son 2dakikaya 76-67 önde girdi. Son dakikalarda üstünlüğünü devam ettirentakımımız, karşılaşmadan 80-70 galibiyetle ayrıldı.
 
Karşılaşmadaen skorer olan oyuncumuz 16 sayıyla yıldızlaşan Perovanovic olurken onu15 sayıyla oynayan Begüm Dalgalar takip etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@