Beşiktaş:58 Kayseri KASKİ:69

Beşiktaş Kadın Basketbol Takımı, Kayseri KASKİ’ye 69-58 mağlup oldu.

BASKETBOL 19.08.2015 - 11:55 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Beşiktaş İntegral Arena’da oynanankarşılaşmayı Basketbol Şubemizden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz HakanÖzköse, Kulüp Genel Koordinatörümüz Levent Çifter ve Basketbol GenelKoordinatörü Erman Kunter tribünden takip etti. 


Siyah-beyazlılarımız, karşılaşmaya Gülşah Akkaya, McBride, Perovanovic, Kulichova ve Tuğba Taşçı beşiyle başladı.


 
Takımımız,karşılaşmanın ilk 5 dakikasında skor üretemedi ve 10-0 geriye düştü.Alınan moladan sonra toparlanan ekibimiz, ilk sayısını Perovanovic’infaul çizgisinden bulduğu basketle kazandı. Yasemin Horasan ile potaaltında etkili olmaya çalışan siyah-beyazlılarımız, bu çeyreği 18-8geride tamamladı.


 
İkinci çeyreğe takımımız, Kulichova’nınbasketiyle başladı. Begüm ve McBride ile art arda basketler bulantakımımız, farkı bu dakikalarda eritmeye başladı. Yasemin Horasan ilepota altındaki etkiliğini sürdüren siyah-beyazlılarımız, savunmaribauntlarında sıkınyı yaşaması nedeniyle skor eşitleme fırsatlarınıdeğerlendiremedi ve soyunma odasına 36-25 geride girdi.


 
Karşılaşmanın ikinci yarısına takımımız, Gülşah Akkaya, Tuğba Taşçı, McBride, Perovanovic ve Kulichova beşiyle çıktı.


 
Takımımız,üçüncü çeyrekteki ilk sayılarını McBride ile kazandı. Karşılıklıbasketlerle devam eden çeyrekte ilk 4 dakikayı ekibimiz, 47-33 geridegeçti. Yasemin Horasan ile art arda basketler bulansiyah-beyazlılarımız, çeyrekte son 3 dakikaya girilirken farkı 12’yeindirdi(49-37). Kalan sürede farkı biraz daha eritmeyi başaran ekibimiz,bu bölümü 51-40 geride bitirdi.
 


Son çeyreğe takımımız,Kulichova’nın pota altından bulduğu basketle başladı. Bu bölüme hızlıbaşlayan ve art arda basketler bulan siyah-beyazlılarımız, 2 dakikageride kalırken farkı 5’e indirdi ve rakibini mola almayazorladı(51-46). Gülşah Akkaya’nın devereye girmesiyle hücumdahareketlenen ekibimiz, son 7 dakikaya girilirken farkı 3’eindirdi(51-48). Kulichova’nın pota altından bulduğu basketlesiyah-beyazlılarımız, farkı 1’e indirdi(51-50). Gülşah Akkaya’nınbasketleriyle farkı eriten takımımız, bitime 3 dakika kala skorueşitledi(57-57). Son dakikalarda çembere takılan ve rakibinin dışatışlarına karşılık veremeyen ekibimiz, karşılaşmadan 69-58 mağlupayrıldı.


 
Karşılaşmada en skorer olan oyuncumuz, 16 sayıylaoynayan Kulichova olurken onu, 15 sayıyla Gülşah Akkaya, 10 sayıyla daYasemin Horasan takip etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@