Beşiktaş:52 Mersin BŞB.:60

Kadın Basketbol Takımımız, Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne 60-52 mağlup oldu.Beşiktaş İntegral Arena’da oynanan karşılaşamayı Basketbol Şubemizden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Özköse tribünden takip etti.

BASKETBOL 19.08.2015 - 11:55 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Takımımız karşılaşmaya; Tuğba Taşçı, McBride, Begüm Dalgalar,Perovanovic ve Kulichova beşiyle başladı.
 
Karşılaşmadakiilk sayılarını takımımız, Tuğba Taşçı’nın kısa mesafeden bulduğubasketle kazandı. İki takımında skor bulmakta zorlandığı bu çeyrekte ilk4 dakika 2-2’lik eşitlikle geçildi. Begüm Dalgalar’ın hücumdakiperformansıyla skor üstünlüğünü eline alan siyah-beyazlılarımız, etkilisavunma yaptığı bu çeyreği 11-7 önde tamamladı.
 
İkinci çeyreğetakımımız, Gülşah Akkaya’nın pota altından bulduğu basketle başladı.Hücumda McBride ile etkili olan siyah-beyazlılarımız, savunma art ardatop kayıpları yaptı ve farkın erimesine engel olamadı. İlk yarıda son 3dakikaya ekibimiz, 19-16 geride girdi. Begüm Dalgalar ve Perovanovic ilearka arkaya basketler bulan siyah-beyazlılarımız, ilk yarının bitimine1.5 dakika kala skora eşitlik getirdi(21-21). Kalan sürede öne geçmeşanslarını değerlendiremeyen takımımız, soyunma odasına 26-24 geridegirdi.
 
Karşılaşmanın ikinci yarısına takımımız; Tuğba Taşçı, McBride, Begüm Dalgalar, Perovanovic ve Kulichova beşiyle çıktı.
 
Üçüncüçeyreğe etkili başlayan takımımız, ilk dakikalarından ardından buetkinliğini kaybetti ve savunmada açıklar verdi. Hücumlarda çemberetakılan ve ribauntlarda sıkıntı yaşayan siyah-beyazlılarımız, bu çeyreği53-38 geride tamamladı.
 
Son çeyreğe hızlı başlayan takımımız,Perovanovic ve McBride ile bulduğu basketlerle farkı eritmeye başladı.Begüm Dalgalar’ın da skora katkı yapmasıyla ekibimiz, son 5 dakikagirilirken farkı 8’e indirdi(55-47). Kalan sürede istedeği oyunu sahayayansıtamayan siyah-beyazlılarımız, karşılaşmadan 60-52 mağlup ayrıldı.
 
Karşılaşmadaen skorer olan oyuncumuz 18 sayıyla oynayan Begüm Dalgalar olurken onu;11 sayıya Perovanovic ve 10 sayıyla oynayan McBride takip etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@