Beşiktaş yolunu değiştirdi

Siyah-beyazlılar Şenol Güneş'in talimatı ile maçlardan önce stada yakın bir otelde kampa girmeye başladı.

GÜNDEM 16.09.2015 - 08:23 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı
 Tesislerden Olimpiyat’a kadar yaklaşık 40 km giden takımının yolda yorulmaması için Şenol Güneş, kamp yerini değiştirdi. Beşiktaş sezon sonuna kadar stada 8 km mesafedeki bir otelde yer ayırtırken takımdaki tüm oyuncular bu kararla rahatladı
BU sezona da olimpiyat Stadı’nda başlayan siyah-beyazlılarda teknik direktör Şenol Güneş’in talimatı ile bir yeniliğe gidildi. Geçtiğimiz sezonlarda maç öncesinde Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nden hareket eden ve hafta sonu olması nedeniyle de 40 kilometrelik stat yolunu normalden uzun sürede gidebilen Beşiktaş artık Olimpiyat Stadı’na 8 kilometrelik mesafede olan bir otelde kalıyor. 

ŞENOL Güneş’in maç öncesi yollarda kaybedilen zamanın takımın üzerinde negatif bir etki bırakması nedeniyle bu kararı aldığı öğrenilirken iç saha maçlarının bir bölümünü Olimpiyat bir bölümünü ise Başakşehir Fatih Terim Stadı’nda oynayacak olan ekibini dinç tutabilmek için bu kararı aldığı ortaya çıktı. 

DENEYİMLİ çalıştırıcı iç saha maçlarının programlarının belli olması ile birlikte kamp yerini Güneşli’de bulunan Wyndham’a alırken sezon sonuna kadar da bu otelde Beşiktaş kafilesi için yer ayırtılmasını istedi.

HER MAÇIN MALİYETİ 18 bin TL

VODAFONE Arena’nın bitiş tarihi kesinleşmezken siyah-beyazlıların yeni statlarına geçene kadar her maç öncesinde burada kalacağı ve ortalama olarak maliyetinin her maç için 18 bin TL olduğu belirlendi. Kartal’ın burada kalmasının maliyeti yöneticilerin bir bölümü tarafından gereksiz bulunup Nevzat Demir Tesisleri’nde kamp yapılması istense de başkan Fikret Orman ve Ahmet Nur Çebi’nin, Şenol Güneş’ten yana tavır koymaları ile de sorunun aşıldığı öğrenildi.

Olimpiyat Stadı da elden geçirildi

İNÖNÜ Stadı’nın yıkılması ve Vodafone Arena’nın inşası nedeniyle 3 yıldır farklı statları kendi evi olarak kullanan Kartal’da en çok kullanılan stat olan Atatürk Olimpiyat Stadı da Şenol Güneş’in isteği ile elden geçirildi. Geçtiğimiz sezon Olimpiyat Stadı’nın soyunma odalarında yapılan yenilemelere rağmen Şenol Güneş geldiği dönemde incelediği stadın soyunma odalarında gördüğü eksiklikler nedeniyle yönetimden yeniden yapılmasını istedi. Yönetim de deneyimli teknik adamın bu isteğini geri çevirmedi ve soyunma odaları sil baştan yapıldı.


VATAN

Gelişmelerden Haberdar Olun

@