Beşiktaş tuzağa düşmedi!

Eski hakem, şimdilerin spor yorumcusu Ahmet Çakar, Sabah gazetesinde gündeme dair açıklamalar yaptı. Çakar, Beşiktaş ve TFF arasında geçen milli takım teknik direktörlüğü mevzusunda da Beşiktaş'ın tuzağa düşmediğini ifade etti.

GÜNDEM 03.08.2017 - 02:14 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Ahmet Çakar'ın açıklamaları şu şekilde:

***

- Milli Takım'a hoca aranıyor. Şenol Güneş için Beşiktaş izin vermedi. Güneş ismi doğru bir seçim miydi? Güneş gitmek istese Başkan Fikret Orman bir tepki gösterir miydi?

Milli Takım hocasını kulüp çalıştıran hocalardan aramak hem etik değil hem de sportif anlamda doğru değildi. Her ne kadar yönetmeliklerde bu hamle ile ilgili izin olsa da Türkiye'de ve dünyada şu anda takım çalıştırmayan düzinelerce hoca var. Yıllar önce aynı hatayı Fatih Terim de yaptı. Bakın sonra neler oldu. Hem Galatasaray hem Milli Takım derken, Terim Galatasaray'dan kovuldu. Bunun üzerine başkan Ünal Aysal ile de kovulmasıyla ilgili değil ama sonrasında yaşanan olaylarla ilgili mahkemelik oldular ve Aysal, Terim'in şikayeti yüzünden bir yıla yakın hapis cezası aldı. Bu Galatasaray geleneklerine hiç uymayan bir durum. Sonrasında Galatasaray belini doğrultamadı. Ünal Aysal, Galatasaray'dan ayrılmak zorunda kaldı. Terim, Milli Takım'a geldi. Yaşanan süreci hepimiz biliyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu'na yakışan, takım çalıştırmayan ve Milli Takımımıza layık olduğu düşünülen hocalarla görüşüp anlaşmaktır ki Lucescu ile anlaşıldı. Gelelim Şenol Güneş'e... Beyefendi gibi davrandı. Öyle 4 maç hem Beşiktaş hem Milli Takım tuzaklarına düşmedi. Beşiktaş'a verdiği sözü tuttu ve Beşiktaş'ı satmadı. Beşiktaş bu adamlığı asla unutmaz.

***

ORMAN VE GÜNEŞ'İN BİRBİRİNİ SEVMESİNE GEREK YOK

- Şenol Güneş ile Fikret Orman arasında sözleşme yenileme süreci ve Çin kampından dolayı bir gerginlik vardı. Sizce bu limoni durum hocanın kalmasıyla birlikte düzeldi mi?

Fikret Orman ile Şenol Güneş'in birbirlerini sevmelerine hiç gerek yok. Ayrıca aralarında bir soğukluk olduğu konusunda da ortada sadece dedikodular var. Herkes işini yapacak. Şenol Güneş iki senedir işini mükemmel yaptı. Allah'ı var Fikret Orman ve diğer yönetici arkadaşları da yaptıkları ve yapmadıklarıyla Beşiktaş'ta üstün fayda gösterdiler. Dolayısıyla Beşiktaş'ın içine nifak sokmaya, sorun varmış gibi ya da var olan sorunlar çok büyükmüş gibi göstermenin Beşiktaş'a değil, rakiplerine faydası var.

***

Kaynak: Sabah

Gelişmelerden Haberdar Olun

@