Milli oyuncunun Barcelona ve Atletico Madrid'i Türkiye'den kulüplere benzettiği "Galatasaray, Türkiye'de Barcelona gibi. Atletico ise Beşiktaş diyebiliriz. Galatasaray'ın ekonomik olarak Beşiktaş'tan daha çok parası var. Tıpkı Barcelona-Atletico gibi

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Miha Zajc'a teklif Beşiktaş'tan Miha Zajc'a teklif
Arda Turan, Bayrampaşa'dan başlayan kariyerinde Fatih Terim'in önemini vurguladı ve "13 yaşındayken Fatih Terim bana ilk sözleşmemi teklif etmişti. Kendimi değerli birisi olarak hissettirdi. Fatih Terim'den önce Türk futbolu iyiydi ama harika değildi. O bize hiçbir rakipten korkmamayı öğretti" ifadelerini kullandı.

"ARDA SANA İHTİYACIMIZ VAR"
Milli oyuncu Galatasaray'da oynadığı dönemde taraftarın kendisine olan güvenini de, "Galatasaray'da bir maçı kaybettiğimiz sırada taraftarlar bana, 'Arda bu problemi çözmemiz için sana ihtiyacımız var' derdi. Taraftarın desteği müthiştir. Türkiye'de insanlar futbolda İspanya'dan daha çılgın" sözleri ile anlattı.


NİHAT KAHVECİ: ARDA'YA 'HİÇ DÜŞÜNME İSPANYA'YA GİT' DEDİM
Haberde ayrıca Arda Turan için Nihat Kahveci ve Emre Belözoğlu'nun da görüşleri alındı.

Arda gibi İspanya'da top koşturan ve Real Sociedad ile Villareal formaları altında unutulmaz isimler arasına giren Nihat, Arda için şunları söyledi:

"Kariyerimin sonundaydım ve Beşiktaş'a dönmüştüm. Arda beni aradı, 'Abi, İspanya'dan teklif aldım' dedi. Ona hemen, 'Ne kadar para öderlerse ödesinler hemen git. Atletico, İspanya'nın en büyük kulüplerindendir. Hiç düşünme bile...' dedim."