Trabzonspor karşılaşmasında forma giyemeyeceği açıklanan Ozzie’nin yerine Şenol Güneş’in orta sahada Tolgay ve Veli’den birine görev vermesi bekleniyor.

 BEŞİKTAŞ’IN Çaykur Rizespor ile oynadığı maçta sakatlanan ve 52. dakikada yerini Necip Uysal’a bırakmak durumunda kalan Oğuzhan Özyakup’tan siyah-beyazlılara kötü haber geldi. Kulüpten yapılan açıklamada dün MR’ı çekilen Oğuzhan’ın sol kasığında 1. dereceden yırtık tespit edildiği belirtildi. Yarınki Trabzonspor maçında forma giyemeyecek olan Oğuzhan, İstanbul’a gönderilmedi ve tedavisinin Trabzon’da yapılmasına karar verildi.

ALEXIS ve Marcelo’yu Trabzonspor maçında kurallar gereği oynatamayacak olan teknik direktör Şenol Güneş, Necip’i stoperde görevlendirecek. Bu nedenle tecrübeli hocanın Oğuzhan’ın yerinde oynatabileceği 2 isim kalıyor. Güneş’in Oğuzhan’ın yokluğunda orta sahada Tolgay ile Veli arasında seçim yapması bekleniyor.

Quaresma hazır

ÖTE yandan Çaykur Rize maçında sakatlığının tam olarak geçmemesi nedeniyle 18 kişilik kadroya alınmayan Ricardo Quaresma’nın hazır olduğu açıklandı. Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada Portekizli futbolcunun Trabzonspor mücadelesinde sahada olabileceği ifade edildi.