Akhisar Belediye’ye yenilerek zirveden inen Beşiktaş’ta, Teknik Direktör Şenol Güneş’in, Kayserispor deplasmanında da stoperde Dusko Tosic’i oynatması bekleniyor. Deneyimli hocanın, Milosevic ve Franco’ya göre daha çok maç tecrübesine sahip olması nedeniyle Tosic’i 11’de sahaya sürmeyi düşündüğü ortaya çıktı.
Siyah-beyazlı defansın, Akhisar maçında yenilen iki golde de eleştirilmesine rağmen Şenol Güneş’in savunma kurgusunu değiştirmek istemediği belirlendi. Her maç farklı dörtlüyle sahada yer almaları halinde zorlanacaklarını düşünen tecrübeli teknik adamın, Tosic’i taktik antrenmanlarda 11’de görevlendirdiği ifade edildi.

Sakatlığı süren Ersan’ın yokluğunda Sırp futbolcuyu sürpriz biçimde takımın 3. stoperi olarak belirleyen Şenol Güneş böylece Milosevic ile Franco’yu büyük ölçüde gözden çıkardığını gösterdi. Siyah-beyazlı yönetimin bu iki oyuncunun yanı sıra Motta’ya da şimdiden kulüp aradığı ileri sürüldü.

Teknik Direktör Şenol Güneş’in, Kayserispor’la yarın akşam ve UEFA Avrupa Ligi’nde 10 Aralık’ta oynayacakları Sporting maçlarında mecbur kalmadıkça kadroyu değiştirmeyeceği aktarıldı. Bu arada tedavisine yoğun biçimde devam edilen Ersan Gülüm’ün Galatasaray derbisine yetişme ihtimali bulunduğu ancak durumunun belirsizliğini koruduğu vurgulandı. (Milliyet)