Beşiktaş, Tayyip Talha Sanuç'un transferi için Adana Demirspor ile anlaşmaya vardı. Adana Demirspor başkanı transferi açıkladı.

Beşiktaş ve Fenerbahçe, Tayyip Talha Sanuç transferinde karşı karşıya gelmişti. Adana Demirspor Başkanı Tayyip Talha Sanuç'un Beşiktaş'a transfer olduğunu açıkladı.

Adana Demirspor'un 22 yaşındaki savunmacısı Tayyip Talha Sanuç için hem Beşiktaş hem de Fenerbahçe prensip anlaşmasına varmıştı.

- Neler yaşandı?

Adana Demirspor ve Fenerbahçe, Tayyip Talha Sanuç transferi için 1.5 milyon Euro bonservis, başarı bonusu ve sonraki satıştan yüzde pay karşılığında uzlaştı. Tayyip Talha için uzun süredir Adana Demirspor ile görüşen Beşiktaş, son teklifini Fenerbahçe ile eşitledi ve benzer rakam ile maddeleri vereceğini iletti.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta 3. Vincent Aboubakar dönemi Beşiktaş'ta 3. Vincent Aboubakar dönemi

Murat Sancak açıkladı

Adana Demirspor Başkanı Murat Sancak A Spor'a yaptığı açıklamada; "Tayyip Talha, Beşiktaş'a hayırlı olsun. Beşiktaş'a daha önce söz verdiğimiz için sözümüzde durduk. Kimseyle para pazarlığı yapmadım." dedi. 

Karabükspor altyapısında yetişen Tayyip Talha, son 5 sezonda Adana Demirspor forması giydi. Geçen sezon Adana ekibi ile 29 maça çıkan 22 yaşındaki oyuncu 1 gol attı, 1 asist yaptı. Bu sezon ise 3 maçta forma giydi, 1 gol attı.

NTV SPOR