2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu'ndaki son maçta Kazakistan'ın galibiyet golünü atan İslambek Kuat, Beşiktaş taraftarı olduğunu ve Beşiktaş'ta forma giymek istediğini söyledi.

 Letonya deplasmanında Kazakistan'ın tek golüne imza atan ve hem takımına ilk galibiyeti getiren hem de Türkiye'nin EURO 2016 Fransa'ya direkt katılmasını sağlayan İslambek Kuat, Cihan Haber Ajansı’na konuştu.

Gruptaki son maçta Letonya önünde Kazakistan'ın tek sayısını kaydedip ay yıldızlıların, EURO 2016 Fransa'ya direkt katılmasını sağlayan İslambek Kuat, bir anda gündeme oturdu. Türkiye ve Türk halkı için çok mutlu olduğunu ifade eden İslambek Kuat, Letonya maçının kendileri için de son derece önemli bir maç olduğunu ama galibiyetin Türkiye ve Türk halkını daha çok sevindirdiğini söyledi.

Türkiye'nin Fransa'da da başarılı olmasını dileyen Kuat, "Maçtan önce diğer takımların problemleri bizi ilgilendirmiyordu. Bizim öncelikli amacımız ilk galibiyeti almaktı ama maç sonu Türkiye'nin EURO 2016'ya direkt gittiği yönünde almış olduğum haber beni çok mutlu etti. Umarım Fransa'da başarılı olurlar. Zaten çok iyi bir kadroları var." şeklinde konuştu.

"TÜRKİYE’NİN AVRUPA 2016 BİLETİNİ BİZ VERDİK"

Grupta oynayacakları maçtan galip ayrılmalarının hem puan olarak hem de sıralamadaki yer olarak Kazakistan için önemli olduğunu; ancak Letonya’yı yenmeleri durumunda bu galibiyetin Türkiye’nin yararına olacağını bildiklerini de vurgulayan İslambek Kuat, attığı golü kardeş Türk halkına hediye ettiğini ifade etti.

Aldıkları galibiyet ile Türkiye’ye Avrupa 2016 biletini verdiklerini vurgulayan İslambek Kuat, Türkiye’nin güçlü bir kadroya sahip olduğunu ve Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın başarılı olacağına inandığını dile getirdi. Takım kaptanları Samat Smakov’un maçtan önce kendileri ile konuştuğunu ve kazanmaları durumunda hem ilk galibiyetlerini alacaklarını hem de bu galibiyetin Türk Milli Takımı için çok önemli olduğununun farkında olduklarını dile getirdi.

"BEŞİKTAŞ’TA OYNAMAK İSTERİM"

Türkiye Süper Ligi’ni yakından takip ettiğini belirten İslambek Kuat, Beşiktaş taraftarı olduğunu söyledi. Takım kaptanları Kayrat Smakov’un da Türkiye’de bir dönem futbol oynadığını belirten İslambek Kuat, Türkiye Süper Ligi’nin çok zorlu bir lig olduğunu ve Beşiktaş takımında oynamak istediğini dile getirdi.

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Letonya karşısında Kazakistan'ın galibiyet golünü kaydeden Islambek Kuat, golü Türk kardeşleri için attığını ve bu golü bütün Türkiye’ye hediye ettiğini de vurguladı.

Sosyal medya aracılığı ile Türkiye’den kendisine çok sayıda tebrik mesajları geldiğini de sözlerine ekleyen İslambek Kuat, Türk halkına güzel mesajlarından dolayı teşekkür etti.KAYNAK: FANATİK