Beşiktaş'ta başkan Fikret Orman ile futbol dış ilişkilerden sorumlu yönetim kurulu üyesi Erdal Torunoğulları, transfer çalışmalarını İngiltere'de sürdürüyor.

Siyah beyazlılar özellikle forvet Romelu Lukaku ve stoper Ron Vlaar üzerine odaklanırken, natifleri konusunda da girişimlerde bulunuyor.

Başkan Fikret Orman, hücum hattını güçlendirmek için önceliği Everton'un 22 yaşındaki Belçikalı golcüsü Lukaku'ya verdi. Fikret Orman, 30 Haziran 2019'a kadar sözleşmesi olan Belçikalı genç futbolcu için görüşmelerde bulunurken, Lukaku olmazsa natif olarak gündemdeki Fransız Loic Remy için de Chelsea ile dirsek temasında bulunuyor.

Erdal Torunoğulları ise Aston Villa'nın Hollandalı stoperi Ron Vlaar'ı siyan beyazlı renklere bağlamak için İngiltere'de temaslarını sıklaştırdı. 30 yaşındaki Vlaar üzerinde duran Torunoğulları, Hollandalı futbolcunun transferinin gerçekleşmemesi halinde Brezilyalı stoper Rhodolfo için düğmeye basacak.

Bu arada siyah beyazlı yönetim kurulunda daha önce siyah beyazlı formayı giyen Ricardo Quaresma ismi yeniden gündeme geldi. Yönetimin transfer için harekete geçmediği ancak Porto'da forma giyen Portekizli futbolcunun isminin konuşulduğu öğrenildi.

Yeni sezon hazırlıklarını Almanya'nın Marienfeld kentinde sürdüren siyah beyazlı takımda sabah yapılan antrenmana öncesi teknik direktör Şenol Güneş futbolcularıyla kısa süren bir toplantı yaptı. Hastalığı geçen Gökhan Töre ile hafif sakatlığı geçen Atiba Hutchinson takımla çalışırken, belindeki sakatlık nedeniyle kamptan ayrılan Ersan Gülüm İstanbul'a döndü.

Ersan, İstanbul'daki kontrolü ve tedavisinin ardından Almanya'ya dönerek kampa katılacak. 

 

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor

 

LİGTV