Şampiyonlar liginde tarih yazmış bir takım başarısız sayılmaz, ben bu seneyi başarısız bir sezon olarak görmüyorum. Ligde şanssızlıklar oldu, uzun süreli cezalar bir tek Beşiktaş’a verildi...

Şampiyonlar liginde tarih yazmış bir takım başarısız sayılmaz, ben bu seneyi başarısız bir sezon olarak görmüyorum. Ligde şanssızlıklar oldu, uzun süreli cezalar bir tek Beşiktaş’a verildi, takımın kimyası bozulsun diye bu sezon ligde ne kadar ayar varsa yapıldı ve sonuç ortada. Beşiktaş taraftarı futbolu iyi bilen, emek harcayanların hakkını veren bir topluluktur. Bunu da satışa çıkan kombineleri bitirerek göstermiştir. Kulüp bugün satışa çıkarsa bir bu kadar daha  kombine  alacak kişi var.

Takımda bu sezon değişim sinyalleri verilmeye başlandı. Tosıc ile yollar ayrıldı, belli ki daha yolları ayrılacak başka oyuncularımız da olacak. Biz taraftar olarak alınması düşünülen oyuncular üzerine baskı uygulamamalıyız, bırakalım hoca, yönetim kimi alıyorsa alsın. Herkes kendi işini yaparsa başarı gelir. 2 sezondur başarılı bir oyun sergileyen Talısca’yı da tutmak zor. Şampiyonlar ligine kalsaydık tutabilirdik ama dünyanın sonu değil daha iyisini daha uygun fiyata yönetim ve hoca  bulmaya çalışacaktır. Bu sezon transferleri erken bitirmeye gayret etsinler yeter, geçen sene transferlerin gecikmesi takım uyumunda sıkıntılar yarattı. Fabri-Pepe-Adrıano-Medel-Quaresma-Caner-Gökhan Gönül-Oğuzhan-Tolgay  iskelet kadroda kalsın, diğer isimler gitse de çok büyük bir kayıp olmaz. Yaşı ileri oyuncu aldığın  zaman  bazı kesimler eleştiriyor ama unutmamak lazım ki Hagi-Popescu-Taffarel Galatasaray’a geldiklerinde genç değillerdi ama yaptıkları ortada. UEFA kupası, Süper Kupa, 4 sene üst üste şampiyonluk.

Seba döneminde ‘Seba’nın askerlik arkadaşları’ diye alay edilen Alan Walsh, Markus Münch kadrosu da birçok başarıya imza attı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Welinton'a sürpriz teklif Beşiktaş'ta Welinton'a sürpriz teklif

Şu aralar her gün bir gazetede bir transfer haberiyle karşılaşıyoruz. Transfere harcanan paralar, içinde yaşadığımız küresel kriz ortamında gerçekten düşündürücü harcanan milyonlarca Euro, akla bu paraların nasıl ödeneceğini sorusunu da beraberinde getiriyor. Transfer ekonomisi çok sağlıklı ve sıkı kontrollerle yürütülmesi gereken bir ekonomidir. Bu konuda yapılacak yanlışlıklar, otomatikman  kulübümüzü etkileyecektir.

Masis Kuyumcu / 1903 Cemiyeti