Beşiktaş Sompo Japan, Gloria-Smart Casual Event Basketbol Turnuvası son maçında Zenit St Petersburg'u 88-82 mağlup etti.

Beşiktaş Sompo Japan karşılaşmaya; Phil Pressey, Erkan Veyseloğlu, Burak Can Yıldızlı, Kyle Gibson ve Joe Alexander beşiyle başladı.

Siyah-beyazlılar ilk sayılarını Phil Pressey'nin pota altından bulduğu basketle kazandı. Hücumlarında çembere takılan Beşiktaş, ilk dakikalarda geriye düştü. Phil Pressey ve Erkan Veyseloğlu ile skor üretmeye çalışan Siyah Beyazlılar ilk çeyreği 27-20 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe tutuk başlayan siyah-beyazlılar ilk dakika geride kalırken farkın 13'e çıkmasına engel olamadı(33-20). İlk yarıda son 5 dakika girilirken hücumda etkili olmaya başlayan Kara Kartal, Erkan Veyseloğlu, Kyle Gibson ve Ivan Buva ile arka arkaya bulduğu basketlerle farkı eritti ve soyunma odasına 49-45 geride girdi.

Karşılaşmanın ikinci yarısına Beşiktaş Sompo Japan; Phil Pressey, Burak Can Yıldızlı, Kyle Gibson, Robin Benzing ve Joe Alexander beşiyle çıktı.

İkinci yarıya etkili başlayan Beşiktaş Sompo Japan, Phil Pressey ve Kyle Gibson ile bulduğu basketlerle skoru eşitledi (55-55). Savunma direncini arttıran siyah-beyazlılarımız, çeyreğin son 5 dakikasına 59-57 önde girdi. Bu dakikadan sonra sahada daha iyi organize olan ve Can Maxim Mutaf'ın hücum performasıyla farkı açan Siyah Beyazlılar, çeyreği 69-64 önde tamamladı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş HDI Sigorta, Glory Johnson'ı transfer etti Beşiktaş HDI Sigorta, Glory Johnson'ı transfer etti

Karşılıklı basketle başlayan son çeyrekte ilk 2 dakikayı siyah-beyazlılar 71-68 önde geçti. İki takımında savunma direncini arttırdığı bu bölümde takımımız Erkan Veyseloğlu ve Can Maxim Mutaf ile bulduğu 3 sayılık basketlerle skoru 84-75'e getirdi. Beşiktaş Sompo Japan karşılaşmadan 88-82 galibiyetle ayrıldı.

İstatistikler şu şekilde;

Kyle Gibson: 26 sayı - 2 ribaund - 1 asist 

Can Maxim Mutaf: 14 sayı - 2 ribaund - 1 asist  

Erkan Veyseloğlu: 13 sayı - 1 ribaund 

Phil Pressey: 12 sayı - 1 ribaund - 4 asist 

Joe Alexander: 10 sayı - 7 ribaund 

Ivan Buva: 9 sayı - 3 ribaund - 1 asist 

Burak Can Yıldızlı: 2 sayı - 2 ribaund 

Kenan Sipahi: 2 sayı - 7 asist - 4 ribaund 

Bjk.com.tr