Bu sezon takımın başına Ufuk Sarıca’yı getirerek, tüm taraftarları heyecanlandıran Beşiktaş yönetimi, ne kadar doğru bir hamle yaptığını da lig devam ederken göstermiş oldu.

Henüz bu ivmelenme bir kupa ile sonuçlanmadı ama bu beklenti için henüz erken diye düşünüyorum, en azından bir önceki hedefler için düşünüldüğünde. Ancak Ufuk Sarıca tarafından bakıldığında olaya, inanmışlık gözlerden ve tavırlardan anlaşılabiliyor. Kadroya yapılan Pooh Jeter takviyesi ve belki bir takviye daha yapılabileceğinin hissettirilmesi, benim açımdan hedefin şampiyonluk olduğunun ve planlamaların bu yönde yapıldığının açık bir göstergesi. Gelebilecek muhtemel transferin Stimac’ı destekleyebilecek ve zorlu hedef maçlarında dinlendirebilecek bir 5 numara olacağını düşünüyorum.

Beşiktaş Sompo Japan play-off öncesinde kalan son 4 maçında hata yapmadan sıralamada ilk ikiyi hedefleyecek ve son iki maçını Fenerbahçe ve Anadolu Efes’e karşı oynayacağı için muhtemel bir eşleşmede dezavantajlı başlamamak adına çok dikkatli olacaktır.

Gelelim bu hafta ki maça; Banvit maçı da hedef maçlardan birisiydi ve Beşiktaş hata yapmadı. Normal sezonda ilk 4 içerisinde kalmayı garantileyen Beşiktaş bu sezon 26 haftada 21 galibiyet alarak rakiplerine oranla çok daha düşük bir bütçeyle oldukça iyi işler başardı.

Beşiktaş, Banvit maçında ilk çeyrekte ribaunt sıkıntısı yaşasa da, 2. Periyot savunmasını sertleştirerek durumun üstesinden geldi. Beşiktaş’a sadece Jordan Theodore ile karşılık vermeye çalışan Banvit başarılı olamayınca ve skora diğer oyunculardan katkı gelmeyince farkı eritmeyi başaramadı. Buna bir de Beşiktaş’ın yüksek yüzdeli oyunu eklenince Banvit için hiçbir umut kalmadı. 

Beşiktaş’ın sert savunması maç boyunca Banvit’in 17 top kaybetmesine sebep olurken, Beşiktaş ise 10 top kaybı ile oynadı. 85-59 biten maçta Dj Strawberry 19, Earl Clark ise 18 sayı ile oynadı.

Play-off maçları yaklaşırken formu yükselen Beşiktaş galibiyet serisini 5 maça çıkardı, kadrosunu genişletme çabası ile gücüne güç katan takım önümüzdeki haftalar için güzel hayaller kurduruyor ancak, unutulmamalı ki çok zorlu bir süreç bekliyor bizleri. Yarış içerisinde olduğumuz takımlar bizden çok daha bütçeli ancak Beşiktaş doğru ve emin adımlarla yürüyor yolunda. En büyük avantajımız ise verimli oyuncu kadrosu, Koç Ufuk Sarıca ve ekibi ve tabi ki Beşiktaş taraftarı.