Beşiktaş'ta teknik direktör Slaven Bilic'in, “Yenilerin takıma alışabilmesi için bir an önce transferin bitmesi gerek” serzenişi sonrası çalışmalarını hızlandıran yöneticiler, Opare'yi Porto'dan 500 bin Euro'ya kiraladı. Ganalı sağ bek bugün İstanbul

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku Beşiktaş'ta ilk dakikalarda sakatlık şoku

Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluk için kadroyu güçlendirme çalışmalarına girişen Beşiktaşlı yöneticiler, uzun süredir aradıkları sağbeki Portekiz’de buldu. Teknik direktör Slaven Bilic’in, “Yeni takviyelerin, ikinci yarıda maksimum seviyede yararlanabilmemiz için bir an önce takıma katılıp, oyun sistemimize alışmaları gerekiyor. Bu nedenle acele edin” serzenişi sonrası, dış ilişkilerden sorumlu yönetici Erdal Torunoğulları temaslarını hızlandırdı. Bu arada İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi de yurtdışındaki temaslara dahil oldu. Molde’li Martin Linnes, Valencia’lı Joao Pereira ve Helsinborg’lu Emil Krafth’a son olarak Porto’lu DanielOpare eklendi. Önce Joao Pereira için Valencia ile masaya oturan yöneticiler, 1 milyon Euro kiralama bedelini fazla buldu ve görüşmeyi sonlandırdı. Çebi ve Torunoğulları, İspanya’dan Portekiz’e geçip, Porto yönetimi ile masaya oturdu. Çetin bir pazarlık sonrası, Belçika ekibi Standard Liege’den bonservisi elinde olarak geldiği  Porto’da fazla şans bulamayan Daniel Opare, 500 bin Euro karşılığında kiralandı.

Satın alma opsiyonuyla

24 yaşındaki Ganalı sağ bekin, satın alma opsiyonunun da Beşiktaş’ta olduğu belirlendi. Siyah-Beyazlılar, memnun kalırlarsa, sezon sonunda Opare’yi 2.5 milyon Euro’ya satın alabilecek. Torunoğulları ve Çebi’nin bugün Opare ile birlikte İstanbul’a geleceği belirtildi. Sağlık kontrolünden geçtikten sonra imza atacak olan Ganalı sağ bek, yarın veya perşembe günü de takıma katılacak.

Tolgay’da Beşiktaş önde

Bundesliga ekibi Hamburg’la sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan deneyimli orta alan Tolgay Arslaniçin de Alman kulübüyle pazarlıklarını sürdüren Beşiktaş, büyük aşama kaydetti. 24 yaşındaki futbolcu için Trabzonspor’un da devreye girmesinin ardından girişimlerini hızlandıran Siyah- Beyazlılar’ın, oyuncuyu İstanbul’a gelmeye ikna ettiği ve Hamburg Yönetimi’yle yapılacak son pazarlıkların ardından imzaları atmayı planladığı konuşuluyor.