Beşiktaş RMK Marine, Irak'ı Farklı Mağlup Etti!

Beşiktaş RMK Marine Takımı, Irak'ı hazırlık maçında 84-52 mağlup etti.

11.05.2013 - 15:16 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Siyah-beyazlılar, Süleyman Seba Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmaya Deniz Acar, Cem Gezinci, Aytaç Ercan, Kaan Dalay ve Cafer Yumuk ilk beşiyle başladı.

İlk periyota hızlı başlayan siyah-beyazlılar, yaptığı hücumlarla rakip potada etkili oldu. Karşılıklı sayılarla geçen mücadelede 5-5'lik eşitlik oldu. Bu dakikadan sonra etkili savunma yapan takım, rakibinin sayı bulmasını engelledi ve durumu 12-7'ye getirdi. Rakibi karşısında baskılı oyununu devam ettiren ekip, Kaan Dalay ile de pota altında bulduğu pozisyonları değerlendirdi ve ilk çeyreği 22-12 önde tamamladı.

Takım, Aytaç Ercan'ın istekli oyunuyla hücumda etkili ataklar yaptı ve  üst üste sayılar elde etti. Bir ara farkı 13 sayıya kadar çıkaran (29-16) siyah-beyazlılar, rakibin ataklarında iyi savunma yapmaya devam etti. Çeyrek sonuna kadar farkı açmaya devam eden takım, karşılaşmanın ilk yarısını 42-24 önde tamamladı.

İkinci yarıya skor üstünlüğünün verdiği rahatlıkla çıkan takım, çeyreğin ilk dakikalarında savunma direncini kaybetti ve rakibinin skor üretmesini engelleyemedi. Çeyreğin sonuna doğru hücumda hareketlenen ve üstünlüğünü koruyan siyah-beyazlılar, son bölüme Deniz Acar'ın art arda bulduğu basketler sonrasında 65-37 üstünlükle girdi.

Son çeyrekte takım, Aytaç Ercan'ın etkili oyunuyla sayı bulmaya devam etti. Ekip, maçın genelinde başarılı bir şekilde yaptığı savunma organizasyonlarını son bölümde de devam ettirdi ve karşılaşmadan 84-52 galip ayrıldı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@