Beşiktaş RMK Marine Avrupa'da

Beşiktaş RMK Marine Takımı, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda zirve mücadelesi verecek.

29.05.2013 - 16:46 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
 7 10 Mart tarihleri arasında Fransa'nın Toulouse kentinde düzenlenen Euroleague 1 Kupası elemelerinde oynadığı tüm maçları kazanarak grubunu 1. olarak bitiren Beşiktaş RMK Marine Takımı, 2 5 Mayıs tarihleri arasında İspanya'nın Valladolid kentinde düzenlenecek Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası'nda mücadele etmeye hak kazandı.
Beşiktaş RMK Marine Takımı, Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası A Grubu'nda BSR Valladolid (İspanya), SSD Santra Lucia (İtalya), RSV Rallis Zwickau (Almanya) ekipleriyle karşılaşacak.
Grup maçları sonunda A ve B grubunu ilk iki sırada tamamlayan ekipler, birinci-ikinci şeklinde eşleşecek ve finale çıkma mücadelesi verecek.
Siyah-beyazlılar, şampiyona için 1 Mayıs Çarşamba günü İspanya'ya hareket edecek.
'Gururlu ve Heyecanlıyız'
Beşiktaş RMK Marine Takımı'nın antrenörü Tacettin Çipa, Avrupa Şampiyon Kulüpler turnuvası öncesi açıklamalarda bulundu.
Beşiktaş'ı Avrupa'da temsil edecek olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirten Çipa, "Gururlu ve heyecanlıyız. Takımım fizik ve mental olarak turnuvaya hazır. İlk hedefimiz grubu ilk iki içerisinde bitirmek. Kupayı Türkiye'ye getirmek istiyoruz. Tüm taraftarlarımızdan şampiyonluk için dua etmelerini ayrıca İspanya'da yaşayan taraftarlarımızdan da salona gelip tezahüratlarla bizleri desteklemelerini istiyorum" diye konuştu.
Beşiktaş RMK Marine Takımımız'ın grup maçları fiktürü şu şekilde:
3 Mayıs Cuma
14:30 Beşiktaş RMK Marine Valladolid
19:00 Beşiktaş RMK Marine - Rollis Zwickau 
4 Mayıs Cumartesi
11:30 Beşiktaş RMK Marine Santra Lucia

Gelişmelerden Haberdar Olun

@