Beşiktaş potada hükmen galibiyet bekliyor

Spor Toto Basketbol Süper Ligi play-off yarı final serisi üçüncü maçında Anadolu Efes'e 66-65 mağlup olan Beşiktaş Sompo Japan'da kulüp yetkilileri, müsabaka içinde yaşananlarla ilgili Türkiye Basketbol Federasyonuna başvurusunu yaptı.

BASKETBOL 04.06.2017 - 14:50 21.04.2021 - 23:55 Kartal Bakışı

Karşılaşmada ilk yarının sonlarına doğru Anadolu Efesli oyuncuların  soyunma odasına gitmesi ve daha sonra oyun alanına geri dönmesiyle ilgili olarak  AA muhabirine açıklamalarda bulunan Beşiktaş Kulübü Basketboldan Sorumlu Yönetim  Kurulu Üyesi Cihat Kumuşoğlu, "Hükmen galibiyetin Beşiktaş adına tescil  edilmesini düşünüyorum. Çocuk oyuncağı değil bu işler." diye konuştu.

***

Federasyona yaptıkları başvurunun cevabını beklediklerini belirten  Kumuşoğlu, "Biz de maçı bırakıp gidebilirdik ama efendiliğimizi gösterdik ve  oyuna devam ettik. Türk sporu açısından en doğrusunu yaptığımıza inanıyoruz.  Sporun sahada yapılacağını, sahada kazanılacağını düşünüyoruz. Bunu da  yapabilecek güçteyiz zaten." ifadelerini kullandı.

***

Hakemlerin olay anına kadar adil bir şekilde maç yönettiğini savunan  siyah-beyazlı yönetici, "Hakemler dürüstçe maçı yönetmeye çalıştı. Lehimize bir  şey yoktu ama rakibimizin yaptığından sonra baskı altında kaldıklarını  düşünüyorum. Herkes üzgün bu durumdan. Böyle bir şeyi kimse beklemiyordu. Sanırım  Türk spor tarihinde maçın ortasında oyunu bırakıp çıkmak sonra yeniden girmek ilk  kez oldu." yorumunda bulundu.

***

Özköse: "Karar ne olursa olsun Anadolu Efes'i eleyeceğiz"
Beşiktaş Kulübünde bir dönem basketbol şubesinin yöneticiliğini yapan  şu an ise pazarlama ve sponsorluklardan sorumlu yönetici olan Hakan Özköse ise  yaşananlara tepki gösterdi.

***

Türkiye Basketbol Federasyonunun Beşiktaş Sompo Japan lehine karar  vermesi gerektiğini savunan Özköse, "Tuncay Özilhan 'Çıkıyoruz.' dedi ve takımı  sahadan çekti. Federasyona gerekli tüm itirazlarımızı yaptık. Karar ne çıkar  bilmiyorum ama biz Anadolu Efes'i eleyeceğiz ve finale çıkacağız." şeklinde  konuştu.

***

Kaynak: AA

Gelişmelerden Haberdar Olun

@