Beşiktaş'ın Daniel Opare transferini Afrika futbolunu en iyi bilen isimlerden Muhsin Ertuğral değerlendirdi.

Gözden kaçırmayın

Valerien Ismael: 'Her şeyi yaptık, gol atamadık' Valerien Ismael: 'Her şeyi yaptık, gol atamadık'

Beşiktaş'ın kafalarda soru işareti bırakan sürpriz transferiDaniel Opare'ye Afrika futbolunun önemli isimlerinden biri olan Muhsin Ertuğral'dan büyük övgü geldi...

Afrika Kupası'nda bulunan Ertuğral siyah-beyazlıların kapalı kutu transferi genç oyuncu Opare'yi SPORX.COM'a değerlendirdi. 

"Beşiktaş müthiş bir transfere imza attı" diyen Ertuğral genç oyuncunun özellikleri itibariyle Cafu'yu andırdığını ve lakabının da Cafu olduğunu belirterek, "O yetenekleriyle bugün çok önemli yerlerde olmalıydı. Benim 5-6 yıl öncesinden tanıdığım bir oyuncu. Ancak menajerlerin yanlış tercihleri, yanlış yönlendirmeler onu gölgede bıraktı.Her iki kanatta oynayabilen bir oyuncu. Ama asıl yeri ve daha başarılı olduğu mevkii sağ bek. Ofansif gücü, patlaması en büyük özelliği. Bu da Beşiktaş'ın oyun yapısına çok uygun. Beşiktaş'ın scoutları kimse bu ve bundan önceki oyuncu tercihleri konusunda onları kutlamak gerekir. Bu Beşiktaş için nokta transferdir" dedi. 

"TEK SIKINTISI ADAPTASYON OLUR"

Ertuğral Ganalı oyuncunun kendisinin de bir dönem görev yaptığı Ajax altyapısında yetişmiş olmasından dolayı oyun bilgisinin çok iyi olduğunu belirterek, "Ajax'ın akademisinde yetişmiş olması büyük avantaj. Bunu kademelere girişlerdeki başarısında hissedeceksiniz. Standart Liege'den sonra Porta'ya gitmemeliydi. Önündeki oyuncu dünyanın en iyi sağ beki. Tabii bir iki ufak tefek sakatlığı da onu yavaşlattı. Buradaki tek sıkıntısı adaptasyon olur. Çünkü epey bir süre oynamadı. Ama Beşiktaşta Demba Ba gibi Afrika kökenli oyuncu olması onun bu sorununu ortadan kaldırır. Yeter ki adaptasyon sağlasın Beşiktaş'a müthiş katkı sağlar. Kişilik karakter olarak da içine kapanık bir oyuncu ama çok iyi niyetli" açıklamasını yaptı.