NTVSPOR'un haberine göre Kadrosuna bir stoper daha katmak için çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, kararını verdi. Yönetim, Dnipro forması giyen Douglas ve kulübü ile yaptığı görüşmelerde son aşamaya geldi. Siyah beyazlılar, Brezilyalı stoper için Ukrayna ekibine 4.5 milyon Euro bonservis bedeli ödemeyi planlıyor. 25 yaşında ve 1.90 boyundaki futbolcu ile de 1 yılı opsiyonlu dört buçuk yıl mukavele yapılması düşünülüyor. 

Dnipro ile olan sözleşmesi 31 Aralık 2017'de tamamlanacak Douglas için,  iki kulübün bonservis bedeli konusunda el sıkışmaya çok yakın olduğu öğrenildi. Son anda bir pürüz çıkmaması halinde Douglas Silva devre arası transfer döneminde Beşiktaş ile resmi mukaveleyi imzalayacak.
2012-2013 sezonundan bu yana Dnipro forması giyen Douglas, daha önce Brezilya'nın Juventude ve Vasco da Gama takımlarında top koşturmuştu.
Beşiktaş Dnipro ile kaleci Denys Boyko nusunda da temaslarını sürdürüyor. Douglas ile birlikte Boyko'yu da transfer etmek isteyen siyah beyazlılar, bonservis bedelinde anlaşılması halinde 27 yaşındaki Ukraynalı kaleciyi de kadrosuna katabilir. İki kulübün Douglas Silva ile anlaşma aşamasına gelmesinin ardından Boyko için el sıkışmaları sürpriz olmayacak.


KAYNAK:NTVSPOR