Beşiktaş Mogaz Bercelona'yı geçemedi!

Beşiktaş Mogaz Takımı, VELUX EHF Şampiyonlar Ligi B Grubu 10. ve son maçında Barcelona'ya 29-25 mağlup oldu.

22.02.2015 - 00:26 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Taraftarın yoğun ilgi gösterdiği ve Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmaya Beşiktaş Mogaz Takımı; Yunus Özmusul, Predrag Dacevic, Tolga Özbahar, Vedran Zrnic, Ömer Ozan Arifoğlu, Ivan Nincevic, David Rasic ilk yedisiyle başladı.

Maça iki takımda dengeli başlarken Beşiktaş Mogaz ilk hücumdan yararlanamadı. Mücadelede ilk gol Barcelona adına Daniel Sarmiento'dan geldi. Hemen ardından Beşiktaş'ın kazandığı 7 metre atışını Hırvat oyuncu Ivan Nincevic gole çevirdi karşılaşmada dengeyi sağladı. Tolga Özbahar'ın golüyle öne geçen Beşiktaş Mogaz Takımı üçüncü dakikaya 2-1 önde girdi. Beşiktaş Mogaz bu dakikalarda savunmayla ön plana çıktı ve rakibe gol şansı tanımadı.

5. dakikaya girilirken Barcelona, Gudjon Valur Sigurdsson'un golü ile 2-2 eşitliği sağladı. Savunmadaki direncini artıran İspanyol ekibi bu zaman diliminde Beşiktaş Mogaz'a gol şansı tanımadı ve 7. dakikaya Siarhei Rutenka'nın golü ile 3-2 önde girdi. Kaleci Yunus Özmusul sergilediği performans ile farkın açılmasını önledi ve taraftarlardan alkış aldı.

Beşiktaş Mogaz maçın 9. dakikasına girilirken Tolga Özbahar'ın gölüyle eşitliği yakaladı ancak Barcelona Jesper Noddesbo ile tekrar 4-3 öne geçti. Hemen ardından Barcelona, Daniel Sarmiento ile Beşiktaş Mogaz Takımı ise David Rasic ile goller buldu ve 12. dakika 5-4'lük skor ile Barcelona'nın lehine geçildi. 7 metre atışı kazanan Barcelona bunu Siarhei Rutenka ile değerlendirdi ve bir kez daha skoru 6-4'e getirdi. Karşılaşmanın bu bölümünde hücumda olumlu görüntü çizen siyah-beyazlıları Ramazan Döne ve David Rasic'in golleri ile 6-6 eşitliği yakaladı.

Barcelona 18. dakikada Siarhei Rutenka ile 7 metre atışını gole çevirdi ve bir kez daha 7-6 öne geçti ama Tolga Özbahar ile hemen cevap verdik ve skoru 7-7'ye taşıdık. Savunmada istediği oyunu bir türlü oturtamayan Beşiktaş Mogaz Takımı Gudjon Valur Sigurdsson ve Siarhei Rutenka'nın gollerine engel olamadı. Mücadelede 20. dakika 9-7 Barcelona üstünlüğü ile geçildi. Ramazan Döne ve Gudjon Valur Sigurdsson'ın karşılıklı golleri ile maç 10-8'e geldi. Oyunun bu bölümünde her iki takımda birbirine denk bir oyun sergiledi ve yaklaşık iki dakika gol sesi çıkmadı.

Barcelona 23. dakikadakı molaya Jesper Noddesbo'nun golü ile 11-8 önde girdi. Molanın ardından hücum eden siyah-beyazlılar Ivan Nincevic'in ve David Rasic ile goller bulurken Barcelona Kiril Lazarov ile cevap verdi ve skor 12-10 Barcelona lehine oldu. Bu bölümde Tolga Özbahar ile kazanadığımız 7 metre atışından Ivan Nincevic yararlanamadı. 7 metrenin dönüşünde İspanyol ekibi Siarhei Rutenka ile bir gol daha bularak 13-10 öne geçti. Tolga Özbahar'ın bireysel becerisi ile bulduğu golle Beşiktaş Mogaz skoru 13-11 yaparak farkı ikiye indirdi ancak Barcelona, Aitor Arino ile tekrar maçı 14-11'e getirdi. Mücadelenin ilk yarısı Tolga Özbahır'ın harika golüyle 14-12 sona erdi.


Beşiktaş Mogaz Takımı ikinci yarıya Yunus Özmusul, Erwin Jan Feuchtmann Perez, Ivan Nincevic, Josip Buljubasic, Vedran Zrnic, Predrag Dacevic ve Ömer Ozan Arifoğlu ilk yedisiyle başladı.

Barcelona, Joan Saubich ile ilk golü bulurken Ivan Nincevic ve Ramazan Döne ile cevap verdik. 34. dakikaya 16-14 Barcelona üstünlüğü ile girildi.

35. dakikanın ilk saniyelerinde Ramazan Döne'nin bir golü daha geldi ve farkı 16-15 yaparak bire indirdik. Bu bölümde kalecimiz Yunus Özmusul sergilediği performans ile yine dikkat çekti. 37. dakikada Kiril Lazarov'un golüne yine Ramazan Döne ile karşılık verdik ancak Makedon oyuncu yine skor üreterek skoru 18-16'ya taşıdı.

40. dakikaya ekibimiz Erwin Jan Feuchtmann Perez'in golüyle girdi ancak Barcelona 7 metre atışından Kiril Lazarov ile farkı tekrar ikiye taşıdı ve skor 19-17'ye geldi. Karşılaşma dengede sürerken karşılık gollerle Barcelona iki farkı yine korudu ve 44. dakikaya 20-18 önde girdi.

Hücumda etkin oynayan İspanyol ekibi Jesper Noddesbo ile golü buldu ancak takımımız da Erwin Jan Feuchtmann Perez'in golüyle karşılık verdi. Mücadelede 47. dakika 22-19 Barcelona üstünlüğü ile geçildi. Tolga Özbahar takımımız adına güzel bir gol kaydederken Kiril Lazarov'un etkili oyununu engelleyemedi ve Makedon oyuncu golle buluştu.

48. dakikada Ramazan Döne'nin 7 metre atışı ile golü bulduk ve 23-21 ile farkı tekrar ikiye indirdik. Savunmada aksamalar yaşayan takımımız Barcelona'nın Tunusulu oyuncusu Wael Jallouz'un golüne engel olamadı. 20. dakika 24-21 Barcelona lehine tamamlandı. Bu dakikalarda daha iyi hücum ettik ve Ramazan Döne'nin etkili oyunu ve golü ile maç 24-22'ye geldi.

52. dakikada Barcelona'nın Wael Jallouz ile bulduğu gole Tolga Özbahar'ın harika golüyle karşılık verdik. Wael Jallouz maçta bir gol daha kaydetti. Tunuslu oyuncuya bir türlü çözüm bulamayan ekibimiz molaya 26-23 girdi. Moladan sonra David Rasic ile golü bulduk. Daniel Sarmiento'nun golü ile Barcelona üç sayılık farkı yine korudu. Son 4 dakikaya Barcelona 27-24 önde girdi.

Siarhei Rutenka takımı adına bugün etkili oyununu sürdürdü ve takımı adına iki gol daha kaydederek son bir buçuk dakikaya Barcelona 29-24 önde girdi. Ramazan Döne takımımızın son golünü atarak maçın skorunu 29-25 olarak ilan etti.

Karşılaşmayı Türkiye Hentbol Federasyonu Başkanı Bilal Eyüboğlu, Amatör Şubeler ve Beşiktaş Üniversitesi'nden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyemiz Erdal Karacan ve Genel Koordinatörümüz Levent Çifter de tribünden takip etti.

Beşiktaş Mogaz Takımımız maç boyunca sergilediği oyun ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandı.

Haber Kaynağı: Bjk.com.tr

Gelişmelerden Haberdar Olun

@