Beşiktaş mali kongresinde tartışma çıktı!

Beşiktaş Kulübü olağan idari ve mali genel kurulu İstanbul'da bulunan Akatlar Arena'da yapıldı.

GÜNDEM 21.05.2017 - 15:46 21.04.2021 - 23:55 Kartal Bakışı

Üyelikten çıkarılma maddesinde tartışma çıktı

Genel Kurul başkanlık divanına Şener Yurdakul seçildiği mali genel kurulda, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman üyelere seslendi. Daha sonra ibra oylamasına geçildi ve Beşiktaş Kulübünün yıllık olağan idari ve mali genel kurulunda, Fikret Orman yönetiminin 2016 faaliyetleri, mali ve idari yönden ayrı ayrı ibra edildi. İbranın ardından üyelikten çıkarılma maddesine geçildi. Beşiktaş Kulübü Olağan ve Mali Genel Kurulu'nda üyelikten çıkarılma maddesinde olay çıktı. Üyeler arasında bağırışmalar ve alkışlı protestolar yaşandı.

***

Kocaeli Birlikspor satın alınıyor

Beşiktaş Genel Kurulu üyeleri tarafından yapılan oylama sonucunda oy çokluğu ile Kocaeli Birlikspor'un alınması kabul edildi. Beşiktaş Kulübü 2016 Olağan ve Mali Genel Kurulu'nda yapılan oylama ile Kocaeli Birlikspor'un hisselerinin tamamının 10 milyon TL'ye alınması kararı çıktı. Beşiktaş Genel Kurulu üyeleri tarafından yapılan oylama sonucunda oy çokluğu ile Kocaeli Birlikspor'un alınması kabul edildi.

***

Yönetim İbra edildi

Beşiktaş Kulübünün yıllık olağan idari ve mali genel kurulunda, Fikret Orman yönetiminin 2016 faaliyetleri, mali ve idari yönden ayrı ayrı ibra edildi. Beşiktaş Akatlar Arena'da gerçekleştirilen kongrede, kulüp yönetim kurulunun 2016 yılı faaliyetleri ibraya sunuldu. Üyeler, Orman yönetimini hem mali hem de idari yönden ayrı ayrı oy çokluğuyla ibra etti.

***

Kaynak: Fanatik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@