Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Torku Konyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta ilk ayrılık yaşanmak üzere Beşiktaş'ta ilk ayrılık yaşanmak üzere
 Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Ziraat Türkiye Kupası'nda oynanan Torku Konyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.
Vitor Pereira'nın maç sonu yayıncı kuruluşa yaptığı ilk açıklamalar şöyle:

"Konyaspor takım halinde mükemmel bir sezon geçirdi"

"Final maçı farklı bir rakiple, farklı bir maç olacak. Konyaspor'un emeğini takdir etmezsek, onlara haksızlık yapmış oluruz. Konyaspor takım halinde mükemmel bir sezon geçirdi. Bu ligin belki de en büyük sürprize imza atan takımı oldu. Çok kaliteli bir takım ve hocalarıyla birlikte mükemmel bir iş çıkardıklarını belirtmek istiyorum. Konyaspor gibi bir takımı eleyerek finale ulaşmak da, ulaşmış olduğumuz noktanın değerini bir kat daha arttırıyor. Çok çalıştık, sezon boyunca emek verdik. Şimdi final maçı bizi bekliyor, kazanmak için elimizden geleni yapacağız."

"Kağıtta taktik yapımızla ilgili bir şeyler yazıyordu"

"Sahaya gönderdiğim kağıtta tamamen taktik yapımızla ilgili bir şeyler yazıyordu. Oyun içinde değişiklik yaptığımız noktalarla ilgili bir şeyler vardı. Herkes baksın, kolay şekilde anlasın diye kağıtla gönderdim."

"Bu iki kupayı da alabileceğimize inanıyorlar mı?

"Alışığım ben büyük mücadelelere kariyerimde. Taraftarlarımıza bir şey söylemek istiyorum. Sormak istiyorum, bu sezon bizim kupaları alacağımıza inanıyorlar mı? Bu iki kupayı da alabileceğimize inanıyorlar mı? Eğer inanıyorlarsa, Başakşehir maçında tribünü tıklım tıklım doldursunlar. Kulübü seviyorlarsa gelsinler. Hocayı, A oyuncusunu, B oyuncusunu sevmeyebilirsiniz. Ama biz inanıyoruz. Oyuncular inanıyor, yönetim inanıyor. Onlar da inansınlar, tribünü doldursunlar."

"Galatasaray için zamanımız var"

"Türkiye Kupası finalinde Galatasaray için zamanımız var. O zamana kadar hazırlıkları yapacağız. Bugün kıymetli, büyük bir takımla oynadık. Bizim hayatımız şu şekilde geçer, benim için bu maç sona erdi. Ben eve gidince Başakşehir maçını düşünceğim. Çok maçını izledim Başakşehir'in. Ama detaylar üzerinde çalışacağım. Çok önemli bir maç bizim için. Taraftarlarımız bize inandıklarını hissettirsinler. 90. dakikaya kadar bize destek versinler."

Vitor Pereira'nın basın toplantısındaki açıklamaları ise şöyle:

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, sezonu iki kupayla tamamlamalarının mümkün olduğunu söyledi. Torku Konyaspor'u yarı final rövanşında 2-0 yendikleri maçtan sonra Ülker Stadı'nda düzenlenen basın toplantısında konuşan Pereira, zorlu bir karşılaşmayı geride bıraktıklarını belirtti.

"Taraftarlarımız bize inansın, iki kupayı almamız mümkün"

Torku Konyaspor'un gelecek yıl Avrupa kupalarında Türkiye'yi temsil edeceğinin altını çizen Pereira, "Teknik direktörlerini ve oyuncularını kutluyorum. Hak ettiler. Deplasmandaki maç da zordu ama iyi bir sonuçla ayrıldık. Bu akşam da aynısı oldu. Toplamda 5-0'lık bir sonuç ortaya çıktı. Takımımdan mutluyum. Önümüzde Medipol Başakşehir maçı var. Taraftarlarımız bize inansın, iki kupayı almamız mümkün. Taraftarımızın inancıyla ayakta durabiliyoruz. Zor bir maç ve onlara ihtiyacımız var." dedi. Pereira, bir basın mensubunun "Ligdeki Torku Konyaspor maçını kazanıp bu turu kaybetmeyi tercih eder miydiniz?" sorusuna yüksek bir ses tonuyla şu cevabı verdi:

"Bu hayalden öte gitmez. Ligde onlar kazandı. Kötü bir maç olmamasına rağmen hatta iyi oynamamız rağmen adil bir sonuçla oradan ayrılmadık. Sonra rakibimizi daha iyi tanıdık. Bir şeyleri değiştirdik ve iki kupada da olduğumuza dair bu turda net bir sinyal verdik. Taraftarlarımız kulüplerine olan aşklarını sonuna kadar göstersinler. Teknik direktörü seversin sevmezsin, oyuncuyu seversin sevmezsin başka bir şey. Bu ne hoca ne oyuncu konusu. Burada kulüp meselesi var. Medipol Başakşehir maçında bizi oraya gelerek desteklesinler. İhtiyacımız var. İki kupayı da istiyoruz ve buna inanıyoruz. Artık sonuna geldik. Saha içinde tırnak içinde oyuncularımın 'ölmelerini' isterim. Taraftarlar da bunu istemeli. Saha içinde biz saha dışında onlar. Hocalara oyunculara değil son düdüğe son maça kadar Fenerbahçe'ye inanmalıyız. Ben öyle yapacağım. Takımım da böyle yapacak. Taraftarlarımız da böyle yapsın."

"Sezon sonları baskı tansiyon yüksek olur"

Kariyerinde böyle şampiyonluk yarışlarını yaşadığını aktaran Pereira, sezon sonlarında baskı ve tansiyonun yüksek olduğunu aktardı. Beşiktaş'ın maçlarıyla ilgilenmediklerini anlatan Portekizli teknik adam, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bizim için belirleyici maç Galatasaray-Beşiktaş derbisi değil. Bizim belirleyici maçımız Medipol Başakşehir maçı. Kendi maçlarımızı kontrol edebiliriz. Son maçın 90. dakikasına kadar şampiyonluk inancımı sürdüreceğim. Aynı seviyede devam edersek galip geliriz. Ben böyle sezon sonları yaşadım kariyerimde. Tansiyon baskı yüksek olur. Sezon sonu neler elde edeceğimizi göreceğiz."