Beşiktaş'ın Avrupa Ligi'nde bu akşam oynayacağı Liverpool mücadelesi, dünya üzerinde 11 ülkede ekranlara canlı olarak gelecek.

Gözden kaçırmayın

Aboubakar resmen açıklandı! Maliyeti belli oldu! Aboubakar resmen açıklandı! Maliyeti belli oldu!

Olimpiyat’ta Liverpool’u konuk edecek Beşiktaş’ın oynayacağı dev karşılaşmaya, dünyanın dört bir yanından büyük ilgi var. İngiltere’de oynadığı mücadeleden 1-0’lık mağlubiyetle ayrılan ancak tur umutlarını sonuna kadar sürdüren Siyah-Beyazlılar’ın zorlu maçı, tam 11 ülkede yayınlanacak.

Kuzey Avrupa’dan Güney Afrika’ya kadar birçok TV kanalı tarafından ilgiyle beklenen mücadelenin, 10’dan fazla internet sitesi aracılığıyla da tüm dünyada takip edileceği tahmin ediliyor. Türkiye ve Birleşik Krallık başta olmak üzere özellikle; İsveç, Yunanistan, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Sırbistan, Hırvatistan, Ukrayna ve Slovenya gibi ülkelerde canlı yayınlanacak dev karşılaşma, Türkiye’de de Star TV’de futbolseverlerle buluşacak.

ÜLKE KANAL NÜFUS
TÜRKİYE Star Tv 80 milyon
Birleşik Krallık TV3 60 milyon
Güney Afrika Supersport 3 50 milyon
İsveç ITV TV 4 10 milyon
Yunanistan Nova Sport 12 milyon
Portekiz Sport TV3 12 milyon
Çek Cumhuriyeti Nova Sport 11 milyon
Sırbistan Arena Sport 8 milyon
Hırvatistan Arena Sport 5 milyon
Ukrayna FiucutBOL 50 milyon
Slovenya Sport Klub 3 2 milyon

 

İngiltere, İrlanda ve İskoçya... 
Birleşik Krallık toprakları başta olmak üzere, Çin Halk Cumhuriyeti’ne kadar taraftar desteği bulunan Liverpool’a olan ilgi, bu mücadeleye de yansıyacak. 60 milyon nüfuslu Büyük Britanya’da TV2 ekranlarından yayınlanacak olan zorlu mücadelenin; İngiltere, İrlanda ve İskoçya’da da yoğun olarak izlenmesi bekleniyor.

Çarşı şova hazır 
Liverpool maçı öncesinde takımın 1 numaralı taraftar grubu Çarşı’nın üyeleri, görsel şov için hazırlıklarını tamamladı. Satışa sunulan 70 bin biletin tamamını tüketen Beşiktaşlılar’ın oluşturacağı işitsel baskıyı, görsel olarak da taçlandırmayı planlayan grup üyeleri, bu akşam Doğu Tribünü’nde gerçekleştirecekleri bayrak ve koreografi şovları için geri sayımda. Bu tribünün bütün koltuklarına teker teker gösterinin parçası olan bayrak ve bereleri yerleştiren Siyah-Beyazlılar, takımlarını ateşleyip rakiplerine de deyim yerindeyse cehennemi yaşatmayı planlıyor.

Olimpiyat’ın yol haritası 
Dev maçın biletlerinin günler öncesinden tükenmesi ve mücadelenin saat 20.00’de başlayacak olması, trafikte büyük sıkıntılara yol açacak. Yetkililer, yaşanabilecek aksilikleri en aza indirmek adına, karşılaşmaya olabildiğince toplu taşıma araçları ve özellikle de metro ile gelinmesini istiyor. İstanbul şehir merkezinden Olimpiyat’a gitmek isteyen bir taraftar, ilk olarak metroyla Yenikapı istasyonuna gidecek. Ardından, Aksaray-Havalimanı hattına aktarma yapıp Otogar durağında inecek. Bundan sonra ise Kirazlı metrosuna aktarma yapılması gerekecek. Kirazlı’da indikten sonra Olimpiyat Stadı’na giden metroya binilip yolculuk stadın önünde tamamlanabilecek.