Beşiktaş ligin yine favorisi!

Beşiktaş'ın eski efsane futbolcularından Metin Tekin, Sabah gazetesindeki köşesinde, siyah beyazlı takımın son durumunu ve olası transferleri değerlendirdi.

FUTBOL 25.07.2017 - 11:59 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Şampiyon kadroyu muhafaza etmek önemli bir iş. Rakipleri ne yapmış olursa olsun şampiyonluk yarışı için Beşiktaş hala favoridir. Beşiktaş bir forvet transferiyle işi bitirir. Fakat 'Her iki kulvarda da hedeflerim var' diyorsanız takımın mevcut kalitesi de yükseltilmelidir. Negredo 32 yaşında, CV'sine değil bundan sonra neler yapabileceğine bakmak lazım. Eğer tercih durumu varsa ben 'Aboubakar' derim.

***

Beşiktaş şu ana kadar Pepe-Marcelo değişikliğini yaptı ve bir santrforla transferi büyük ölçüde kapatacak gibi gözüküyor. Kadrosunu koruyan Beşiktaş sizce üst üste üçüncü şampiyonluk için favori mi?

Bahsettiğimiz kadro şampiyon kadrodur. Bunu koruyabilmek de gelecek sezonun yarışında en önemli favori olmak anlamına geliyor. Günümüzde kadroyu koruma, mümkünse de birkaç takviye yapmak mühim. Beşiktaş için ise en önemlisi forvet takviyesi tabii ki. Adı sık sık Beşiktaş'la anılan Negredo, vuruş santrforudur ama hareketliliği de var. CV'sine bakınca elbette önemli bir santrfor. Tabii ki kariyer değil, bundan sonra verebileceği performans durumuna göre bakmamız lazım. Sonuçta 32 yaşında bir oyuncu. Grafiğini yükseltmesini değil, korumasını beklersiniz daha çok. Fakat eğer tercih yapabilecek durumdaysak ve "Aboubakar mı Negredo mu" derseniz ben Aboubakar'ı daha önde tutarım forvet oyunculuğu açısından. Özelikle Avrupa kulvarı için...

***

Mevcut kadroyu korumak lig için değer kazandırır. Fakat hedef Şampiyonlar Ligi'nde bir adım daha atmaksa sadece eksikleri gidermeniz değil, mevcut kadro kalitesini de yükseltmeniz gerekir. Şu anda bunu yapabilmiş değil Beşiktaş ama lig hedefinde kadroyu korumuş olmak Aboubakar'ın gidişi ve yerine bir forvet alındığını varsayarsak işi bitirir. Fakat "Her iki kulvarda da hedefim var" diyorsanız, mevcut kalite de artmalı. Lig için Beşiktaş bence favori. Şampiyonlukta yeni sezonun en önde gelen takımı Beşiktaş... Rakipler her ne yapmış olursa olsun...

***

Kaynak: Sabah / Metin Tekin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@