Beşiktaş, Leipzig'i yenerse...

Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda Beşiktaş, rakibi Leipzig'i yenmesi durumunda gruptan çıkmayı garantiler mi, kaç puan daha alması gerekir? İşte bütün ihtimaller.

FUTBOL 26.09.2017 - 13:28 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Kara Kartallar, Şampiyonlar Ligi 2. maçında bu akşam saat 21.45'te Alman ekibi Leipzig'i ağırlayacak.

İlk maçta deplasmanda Porto'yu yenen Siyah-beyazlı ekip bu maçtan da galibiyet ile ayrılırsa nasıl bir puan durumu oluşacak, çıkmayı garantileyecek mi? Sizin için Beşiktaş'ın da bulunduğu G Grubu'nu analiz ettik.

Beşiktaş 3 puan ile lider durumda, hemen ardında bulunan Monaco ve Leipzig'in ise 1'er puanı var. Porto'nun puanı bulunmuyor.

Eğer Kara Kartallar Leipzig'i yenerse puanını 6'ya çıkaracak ve liderliğini sürdürecek.

***

Monaco-Porto mücadelesinde ise Porto yenerse 3 puana, Monaco yenerse 4 puana ulaşacak. Bu maçın berabere tamamlanması durumunda Beşiktaş'ın gruptan çıkması yolunda önemli bir fırsat ortaya çıkacak. En yakın rakipleri ile arasındaki fark 4 puana yükselecek.

Siyah-beyazlı ekip Leipzig maçını kazanırsa 2 maç üst üste Monaco ile oynayacak. Beşiktaş Monaco'dan 1 galibiyet 1 beraberlik alması durumunda 10 puana ulaşacak. Leipzig'in Porto'dan alacağı puanlara göre Beşiktaş'ın geleceği şekillenecek.

Monaco'dan alınacak olan 1 galibiyet 1 beraberlik durumu sonrasında eğer Leipzig de Porto'dan 1 galibiyet almayı başarırsa Beşiktaş gruptan çıkmayı garantileyecek. Bu maçların ardından Porto'dan Vodafone Park'ta beraberlik bile alsa gruptan lider olarak çıkmış olacak.

***

Kısacası Beşiktaş, evinde oynayacağı 3 maçı da kazanması durumunda direkt çıkıyor. Siyah-beyazlılar 2 galibiyet 2 beraberlikle Avrupa Ligi'ni cebine koyuyor. Eğer Porto ile Leipzig'i evinde yener, Vodafone Arena'da Monaco'dan, Almanya'da Leipzig'den 1 puan alırsa Beşiktaş gruptan çıkıyor.

Tabi bütün bu senaryo Beşiktaş'ın Leipzig maçını kazanması üzerine kurulu, öncelikle Alman ekibinin mağlup edilmesi gerekiyor.

GRUPTAN ÇIKIŞ SENARYOSU:

BEŞİKTAŞ - LEİPZİG / BEŞİKTAŞ KAZANIR

MONACO - PORTO / MONACO KAZANIR

MONACO - BEŞİKTAŞ / BERABERE

LEIPZIG - PORTO / LEIPZIG KAZANIR

BEŞİKTAŞ - MONACO / BEŞİKTAŞ KAZANIR

PORTO - LEIPZIG / LEIPZIG KAZANAMAZ

MONACO - LEIPZIG / MONACO KAZANIR

BEŞİKTAŞ - PORTO / BERABERLİK 

LEIPZIG - BEŞİKTAŞ / BEŞİKTAŞ AÇISINDAN ÖNEMİ KALMIYOR

PORTO - MONACO / BEŞİKTAŞ AÇISINDAN ÖNEMİ KALMIYOR

***

Kaynak: Cnn Türk

Gelişmelerden Haberdar Olun

@