Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda Beşiktaş, rakibi Leipzig'i yenmesi durumunda gruptan çıkmayı garantiler mi, kaç puan daha alması gerekir? İşte bütün ihtimaller.

Kara Kartallar, Şampiyonlar Ligi 2. maçında bu akşam saat 21.45'te Alman ekibi Leipzig'i ağırlayacak.

İlk maçta deplasmanda Porto'yu yenen Siyah-beyazlı ekip bu maçtan da galibiyet ile ayrılırsa nasıl bir puan durumu oluşacak, çıkmayı garantileyecek mi? Sizin için Beşiktaş'ın da bulunduğu G Grubu'nu analiz ettik.

Beşiktaş 3 puan ile lider durumda, hemen ardında bulunan Monaco ve Leipzig'in ise 1'er puanı var. Porto'nun puanı bulunmuyor.

Eğer Kara Kartallar Leipzig'i yenerse puanını 6'ya çıkaracak ve liderliğini sürdürecek.

***

Monaco-Porto mücadelesinde ise Porto yenerse 3 puana, Monaco yenerse 4 puana ulaşacak. Bu maçın berabere tamamlanması durumunda Beşiktaş'ın gruptan çıkması yolunda önemli bir fırsat ortaya çıkacak. En yakın rakipleri ile arasındaki fark 4 puana yükselecek.

Siyah-beyazlı ekip Leipzig maçını kazanırsa 2 maç üst üste Monaco ile oynayacak. Beşiktaş Monaco'dan 1 galibiyet 1 beraberlik alması durumunda 10 puana ulaşacak. Leipzig'in Porto'dan alacağı puanlara göre Beşiktaş'ın geleceği şekillenecek.

Monaco'dan alınacak olan 1 galibiyet 1 beraberlik durumu sonrasında eğer Leipzig de Porto'dan 1 galibiyet almayı başarırsa Beşiktaş gruptan çıkmayı garantileyecek. Bu maçların ardından Porto'dan Vodafone Park'ta beraberlik bile alsa gruptan lider olarak çıkmış olacak.

***

Kısacası Beşiktaş, evinde oynayacağı 3 maçı da kazanması durumunda direkt çıkıyor. Siyah-beyazlılar 2 galibiyet 2 beraberlikle Avrupa Ligi'ni cebine koyuyor. Eğer Porto ile Leipzig'i evinde yener, Vodafone Arena'da Monaco'dan, Almanya'da Leipzig'den 1 puan alırsa Beşiktaş gruptan çıkıyor.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Ersin Destanoğlu ve Miralem Pjanic açıklaması Beşiktaş'tan Ersin Destanoğlu ve Miralem Pjanic açıklaması

Tabi bütün bu senaryo Beşiktaş'ın Leipzig maçını kazanması üzerine kurulu, öncelikle Alman ekibinin mağlup edilmesi gerekiyor.

GRUPTAN ÇIKIŞ SENARYOSU:

BEŞİKTAŞ - LEİPZİG / BEŞİKTAŞ KAZANIR

MONACO - PORTO / MONACO KAZANIR

MONACO - BEŞİKTAŞ / BERABERE

LEIPZIG - PORTO / LEIPZIG KAZANIR

BEŞİKTAŞ - MONACO / BEŞİKTAŞ KAZANIR

PORTO - LEIPZIG / LEIPZIG KAZANAMAZ

MONACO - LEIPZIG / MONACO KAZANIR

BEŞİKTAŞ - PORTO / BERABERLİK 

LEIPZIG - BEŞİKTAŞ / BEŞİKTAŞ AÇISINDAN ÖNEMİ KALMIYOR

PORTO - MONACO / BEŞİKTAŞ AÇISINDAN ÖNEMİ KALMIYOR

***

Kaynak: Cnn Türk