Beşiktaş'ta yapılacak olan Başkanlık seçiminin yanı sıra, Pazar günü diğer kurullarda da seçim heyecanı yaşanacak.

Gözden kaçırmayın

Çocuk ve Oyun Sitesi Yayında! Çocuk ve Oyun Sitesi Yayında!
 Seçme ve Sicil kurulu için yapılacak seçim öncesi adaylardan Firuz Dırahşan, Beşiktaş yönetiminin kendi adayının seçilmesi adına haksız rekabet ortamı yarattığını söyledi.
Sicil Kurulu başkan adaylarından Firuz Dırahşan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı.


Fikret Orman'dan daha yetkili birileri mi var?

"Tüzük gereği seçime katılacak adaylara kongre üyelerinin iletişim bilgisi verilmesi gerekiyor, hafta başı Yönetim kuruluna dilekçe verdik, olumsuz yanıt aldık, dün adaylığımız kesinleşince bir kez daha dilekçe verdik. Çarşamba Akşam kulüp binası önünde bizzat Başkanımız Sayın Fikret Orman’a konuyu sözlü ilettim, bunun üzerine Genel Sekreter Sayın Ahmet Ürkmezgil’i yanına çağırarak listelerin verilmesi talimatı verdi, Ahmet bey bunun üstüne yarın gel kulüp binasına hemen verelim dedi.
Perşembe günü kulüp binasına gidip listeleri istedim, 1 saat sonra gel al dediler, tekrar gittiğimde sadece isim ve sicil numaraları olan bir liste verebileceklerini, telefon ve adres bilgisi vermeyeceklerini bildirdi.

Anlayamıyorum, başkanın bizzat verdiği emri kim, hangi güç engelleyebiliyor? Başkanlık makamından daha üst bir güçmü var?
Eşit şartlarda bir seçim olması imkânsız, şu an görevde olan seçme ve sicil kurulu kulüp’ün tüm imkânlarını kullanarak seçim çalışması yaparken diğer adaylar ne yazıkki bu imkanlar sunulmamaktadır. Seçim demokrasiden bahsetmek mümkünmü? Sicil kurulundan iki üyemizin telefonunu istedim ama bınu dahi vermediler.
40 yıldır hizmet ettiğim kulüpte maruz kaldığımız durumu Beşiktaş kamuoyunun taktirlerine sunuyorum."