Sanlı Sarıalioğlu kaleme aldı.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta Rachid Ghezzal seferberliği Beşiktaş'ta Rachid Ghezzal seferberliği
 İLK yarının özeti şöyle: Fenerbahçe presle Beşiktaş’ı boğdu. Beşiktaş savunmasını ileriye çıkaramadı. Orta alanını da Fenerbahçe’ye teslim etti. “Buyrun siz oynayın” dedi. Beşiktaş mecburen yan pas-geri pas oynadı. Nefes alamadı. İleri uçtaki oyuncularına yardım götüremedi. Beck ve İsmail orta çizgiyi hemen hemen hiç geçmedi. Beşiktaş koskoca ilk yarıda bir kez Quaresma ile pozisyona girdi. 
Bu anda da Quaresma kötü vuruş yaptı. Beşiktaş’ın golcüleri Quaresma, Oğuzhan, Sosa, Olcay ve Gomez hiç etkili değillerdi. Buna karşılık Fenerbahçe, iki kanatta Gökhan Gönül, Caner, Volkan ve Alper ile Beşiktaş’ı sürekli hırpaladı. Buna Fenerbahçe orta üçlüsünün baskısı da eklenince Beşiktaş resmen teslim bayrağını çekti. Böyle kolay pes edeceklerini doğrusu hiç düşünmemiştim. 

Fenerbahçe ilk yarıda tartışmasız çok üstündü. İkinci yarıdaki Töre-Olcay değişikliği kaçınılmazdı. Ve Beşiktaş, nihayet kendine gelmişti. 45-60 arası dümen tamamen siyah-beyazlılarda idi. Üç net gol pozisyonunu bozuk para gibi harcadılar. Kader maçlarında golcülerin tatile çıkarsa ve böyle bonkör olursan fatura ağır olur. Cenk’in 82. dakikada Şenol Hoca’nın aklına gelmesi de ilginçti. 

Bekleneni veremeyen pek çok oyuncu varken Cenk uzunca süre neden unutuldu. İkinci 45 dakikada Fenerbahçe’nin hızı kesilmiş, temposu düşmüştü. Beşiktaş işte bundan yararlanmasını bilemedi ve savunmasında yine çok ucuz pozisyonlar verdi. Kadıköy’e korkuyla gittikleri belliydi. Bu korku maçın tamamında çok net bir biçimde gözüktü.

Fenerbahçe hak ederek kazandı. Yarış şimdi yeniden başladı. Elbette Beşiktaş bu yenilgiyle büyük bir avantaj yitirdi.