Beşiktaş, Kimsenin Yapmadığını Yaptı!

Şampiyonluk için güçlü kadrolar kuran üç büyükler içinde Galatasaray ve Fenerbahçe’de yabancı oyuncu enkazı oluşurken Beşiktaş ise bu konuda en rahat ve planlı takım konumunda.

GÜNDEM 05.09.2014 - 16:20 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
Geçen sezon yabancı sınırlamasını 6+2+0 belirleyen federasyon, bu sezon için de 5+3+1 kuralına geçileceğini açıklamıştı. Kadroda maksimum 8 yabancı oyuncu olmasına izin verilirken bu konuda sıkıntı yaşamayan tek kulüp Beşiktaş oldu. Siyah beyazlılar doğru planlama yaptığı için  Jarmen Jones, Fernandes, Almeida, Holosko’yu elinden çıkarma konusunda sıkıntı yaşamadı.

FENERBAHÇE ve GALATASARAY’IN BAŞI DERTTE

Kadrosunda bir çok yabancı oyuncu bulunduran iki kulüp kadroda düşünmediği yabancılarıyla yollarını ayırırken Fenerbahçe Milos Krasic, Galatasaray ise Emanuel Eboue’yi elinden çıkaramadı ve sezon boyunca bu oyuncuların ücretlerini kadroda olmasalar bile ödeyecek. Bununla birlikte elden çıkarmak zorunda oldukları oyunculara da para ödemek zorunda kaldılar.
 
SADECE 6 YABANCISI VAR
 
Kurallara göre kulüplerin kadrosunda 8 yabancı hakkı bulunurken Siyah Beyazlılar akıllı planlamayla ve gereksiz transferden kaçınarak kadrosundaki yabancı sayısını 6’ya indirdi.
 
Beşiktaş’ın kadrosunda Demba Ba, Sosa, Motta, Franco, Atiba ve Sivok bulunuyor...
 
Kaynak :  FUTBOLARENA