''Beşiktaş Kazanır''

Beşiktaş'ın efsane futbolcularından Ali Eren Beşerler dev derbiyi KartalBakisi.com'a değerlendirdi.

ÖZEL 02.11.2014 - 11:25 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı
Futbol hayatınızdaki en unutamadığınız maç var mı?Varsa bu hangi maçtı?
ALİ EREN:Var tabii olmaz mı hemde 2 maç.  Bu maçlardan çok üzülüpte en çok unutamadım maç olan Beşiktaş ta oynadığım dönemde UEFA kupası maçıydı.Rakip Valerenga ydı.İlk maçı deplasmanda 1-0 kaybetmiştik. Rövanş maçı İnönü deydi maçın ilk devresini 3-0 önde kapatmıştık .Devreye artık çok rahat çıkıyorduk ve turdan çok emindik.  Fakat ikinci devre rakibimizden 3 gol yiyerek maçtan 3-3 lük sonuçla ayrılmıştık İnanılır gibi değildi… O maçtan sonra sabaha kadar uyuyamamıştık. Aslında o maçın kırılma anı vardı. 2.devreydi maçta 3-0 öndeyken Şifo Mehmet rakip kaleciyle karşı karşıya kalmıştı.  Şifo o pozisyonda topu bomboş durumdaki Ertuğrul Sağlam a vermek yerine aşırtma vuruş yapmayı deneyince yüzde yüzlük bir golden olmuştuk.  Eğer Şifo o pozisyonda pas vermeyi denese Ertuğrul golü yapacak ve farkı dörde çıkaracaktık. 2.Unutamadağım maç ise;Gençlerbirliğinde oynarken kendi evimizde Galatasaray la oynadığımız kupa maçıydı. Normal süresi 1-1 bitmişti.Bizim kalede Kubilay, Galatasaray ın kalesinde ise Hayrettin abi vardı.Maç penaltılara kalmıştı maçı biz 18-17 kazanmıştık.  Bu maç Türk futbol tarihinde bir ilkti.  Evet 18-17 ve iki kalecide toplamda 30 un üzerinde kullanılan penaltılardan bir tanesinide kurtaramayarak Futbol tarihine geçmişlerdi.
 
 
Derbiyi değerlendirecek olursak, Beşiktaş oynamış olduğu takım oyunu ile 1 adım öne çıkıyor.İki takımında belli bölgelerde eksiklikleri var.Benim favorim, bu maçta Beşiktaş'tır.Tabi bu kağıt üstünde, maç oynanmadan kazanılmaz.Her ne kadar çok erken olsada Beşiktaş'ın Fenerbahçe'yi yenip Türkiye şampiyonluğunun en güçlü aday olduğunu göstermesi lazım.
 
 
Başkanların bu maç öncesi konuşup atmosferi germesi doğru değil.Bıraksınlar maç sahada oynansın kazanılsın.Kaybeden kazananı tebrik etsin.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@