Beşiktaş kampında yine saha problemi

İkinci etap kamp çalışmaları için Avusturya'nın Bad Wsdorf bölgesini tercih eden Beşiktaş, buradaki ilk çalışmasını bozuk zeminde yaptı.

GÜNDEM 21.07.2015 - 03:03 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Avusturya kampını ilk önce Stegerbach bölgesi olarak belirleyen siyah beyazlılar, antrenman sahasına bulaşan ve aşırı tahrip olan virüs yüzünden kamp yerini değiştirmişti. Ancak yeni kamp bölgesindeki antrenman sahaları da teknik heyet ve futbolcuların hiç hoşuna gitmedi. Oldukça yüksek olan çimlerde kısa süreli koşuların ardından öbekler şeklinde çöküntüler meydana geldi ve zemin bir süre sonra adeta tarlaya döndü.

Teknik direktör Şenol Güneş, zeminin aşırı derecede yumuşak olması ve hemen bozulması sonrası kamp tesisleri ve antrenman sahalarının ayarlamasını yapan idari sportif direktör Semih Usta ve kulüp görevlisi Arda Türkdoğan ile uzun süren bir konuşma yaptı. Ancak bu konuşmanın içeriği ile ilgili bilgi verilmedi.

Avusturya'daki ilk idman bozuk zeminde yapıldı

Daha önceki sahada çimlere virüs bulaştığı için yeni sahaya geçen Beşiktaş takımını buradada aksilikler peşini bırakmadı. Köstebek yuvası gibi çukurluklar ve engebeler bulunan sahada yapılan antrenman sonrası Beşiktaşlı futbolcular şikayetçi oldu. Şenol GÜneş de bu gelişme sonrası tesis yetkililerine dert yandı.

Teknik direktör Şenol Güneş yönetiminde yapılan idman 1.5 saate yakın sürdü. 3 günlük tatil arası ve yol yorgunu olan futbolculara fazla yüklenmeyen Şenol Güneş, hafif tempoda geçen bir program uyguladı. Koşu ve streching hareketleriyle geçen idmanda kısa süreliğine topla tek pas çalışması yapıldı.

Sakatlığı süren Tolgay ve Veli Kavlak dışında tüm oyuncular antrenmana katıldı.

Beşiktaş Avusturya kampına yarın yapacağı antrenmanlarla devam edecek.

 

Kaynak:Fanatik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@