Beşiktaş kaleye alternatif buldu!

Devre arasında Dnipro'dan transfer edilen Denys Boyko'nun ayrılma ihtimaline karşı siyah beyazlılar alternatif planlarını hazırladı.

GÜNDEM 25.05.2016 - 17:53 21.04.2021 - 23:56 Kartal Bakışı
 Beşiktaş, daha önce de gündeme gelen Deportivo la Coruña'nın kalecisi Fabricio Agosto Ramírez'le ön protokol yaptı. 
ÖN ANLAŞMA 

İspanyol kalecinin menajeri Efrain Pachon ile bir araya gelen yönetim 3 yıllık kontrat üzerinde anlaşma sağladı. Yapılan ön protokolün devreye girmesi durumunda siyah beyazlılar Deportivo'ya 3 milyon Euro ödeyecek. 

Ön protokolde anlaşmadan cayılması durumunda taraflara yaptırım uygulanmasına neden olabilecek herhangi bir madde yok. Beşiktaş bu nedenle; fakat daha da önemlisi Fabricio'nun geçirdiği iki ağır sakatlığın yarattığı endişe nedeniyle daha iyi bir alternatif bulma çabasında. 

ASIL HEDEF DAVID OSPINA 

Ayağı kırıldığı için uzun süre sahalardan uzak kalan Fabricio'nun dizinde de kronik sorunlar olduğundan bahsediliyor. Deportivo bu sakatlıklardan önce 28 yaşındaki kaleci için 7 milyon Euro istiyordu, şimdi ise fiyatı 3 milyon Euro'ya düştü.  

Tüm bu etkenleri göz önünde bulunduran Beşiktaş, Fransa'da Nice'de oynadığı dönemde de gündemine gelen David Ospina'ya teklifte bulundu. 

OSPINA TEKLİFİ KABUL ETTİ 

Kolombiyalı kalecinin temsilcisi Matthieu'yla temasa geçen yetkililer, olumlu yanıt aldı. Ospina, Beşiktaş'a gelmek istiyor. Oyuncu açısından sorun yok; ancak Arsenal'ın bu transferde iknâ edilmesi gerekiyor.

Londra kulübünün menajeri Arsen Wenger, kiralık olarak oyuncu vermeye çok sıcak bakmıyor. Kolombiya milli takımının kalesini koruyan Ospina'nın transfer bedeli 8 milyon Euro; Arsenal'le 2019 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. 27 yaşındaki kaleci Peter Cech'in varlığı nedeniyle süre alamıyor ve ayrılmak istiyor. 

Beşiktaş, Arsenal'la Ospina konusunda anlaşamama ihtimaline karşı, protokol anlaşması yaptığı Fabricio'yu hazırda bekletiyor.  

ÖZGÜR SANCAR - AJANSSPOR ÖZEL 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@