Uzun süredir adı Beşiktaş ile anılan Brezilya asıllı futbolcu Diego Costa ülkesinin yolunu tuttu. Costa'nın önümüzdeki günlerde sağlık kontrolünden geçeceği ve yeni kulübüne imza atacağı belirtildi.

La Liga'daki son maçını geçen Aralık ayında oynayan ve transfer döneminde ismi Beşiktaş ile sıkça anılan Diego Costa'nın adresi belli oldu.

Brezilya asıllı İspanyol oyuncu, Brezilya'nın Atletico Mineiro takımıyla anlaştı. İki taraf arasında bir yıllık sözlü anlaşmaya varıldığı bildirilirken, 32 yaşındaki oyuncunun 3 milyon Dolar alacağı kaydedildi.

Golcü oyuncu önümüzdeki günlerde Belo Horizonte'ye gidecek ve sağlık kontrolünden geçecek. 

Atletico Mineiro Teknik Direktörü Cuca'nın, Costa'yı çok istediği bildirilirken; Bueno, Gabriel, Diego Tardelli ve Marrony'nin ayrılmalarıyla Diego Costa'nın transferinin önünündeki mali zorlukları kaldırdığı ifade edildi.

Halihazırdaki lig lideri Atletico Mineiro'ya güç katacak Costa, lisansı Brezilya Futbol Federasyonu tarafından onaylandıktan sonra takıma katılacak.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta gözler Rachid Ghezzal'da Beşiktaş'ta gözler Rachid Ghezzal'da

Atletico Madrid'in sözleşmesini 6 ay önce sonlandırdığı Diego Costa, geçen Aralık ayından bu yana bir takımda oynamıyordu. 2021'in ilk aylarında Benfica, oyuncuyla ilgilenmiş ancak herhangi bir gelişme yaşanmamıştı. Diego Costa'nın ismi bu transfer döneminde Beşiktaş ile sık sık anılmıştı. (GOAL)