Beşiktaş ile adı anılan Diego Costa'nın yeni kulübü belli oldu

Uzun süredir adı Beşiktaş ile anılan Brezilya asıllı futbolcu Diego Costa ülkesinin yolunu tuttu. Costa'nın önümüzdeki günlerde sağlık kontrolünden geçeceği ve yeni kulübüne imza atacağı belirtildi.

GÜNDEM 12.08.2021 - 14:48 12.08.2021 - 14:51 Kartal Bakışı

La Liga'daki son maçını geçen Aralık ayında oynayan ve transfer döneminde ismi Beşiktaş ile sıkça anılan Diego Costa'nın adresi belli oldu.

Brezilya asıllı İspanyol oyuncu, Brezilya'nın Atletico Mineiro takımıyla anlaştı. İki taraf arasında bir yıllık sözlü anlaşmaya varıldığı bildirilirken, 32 yaşındaki oyuncunun 3 milyon Dolar alacağı kaydedildi.

Golcü oyuncu önümüzdeki günlerde Belo Horizonte'ye gidecek ve sağlık kontrolünden geçecek. 

Atletico Mineiro Teknik Direktörü Cuca'nın, Costa'yı çok istediği bildirilirken; Bueno, Gabriel, Diego Tardelli ve Marrony'nin ayrılmalarıyla Diego Costa'nın transferinin önünündeki mali zorlukları kaldırdığı ifade edildi.

Halihazırdaki lig lideri Atletico Mineiro'ya güç katacak Costa, lisansı Brezilya Futbol Federasyonu tarafından onaylandıktan sonra takıma katılacak.

Atletico Madrid'in sözleşmesini 6 ay önce sonlandırdığı Diego Costa, geçen Aralık ayından bu yana bir takımda oynamıyordu. 2021'in ilk aylarında Benfica, oyuncuyla ilgilenmiş ancak herhangi bir gelişme yaşanmamıştı. Diego Costa'nın ismi bu transfer döneminde Beşiktaş ile sık sık anılmıştı. (GOAL)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@