Beşiktaş için flaş stat iddiası! ''Algı Operasyonu''

Atatürk Olimpiyat Stadı Tesis Müdürü Tolga Yazıcı, Beşiktaş hakkında oldukça iddialı açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 02.03.2015 - 12:18 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Atatürk Olimpiyat Stadı Tesis Müdürü Tolga Yazıcı, Beşiktaş Kulübü ve siyah beyazlı ekibin yapımı devam eden stadı Vodafone Arena hakkında oldukça çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'ın önümüzdeki sezon maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynamak adına el altından sözleşme yapmaya çalıştığını belirten Tolga Yazıcı, siyah beyazlı ekibin algı operasyonu yaptığını iddia etti.

Onside MAG'e konuşan Tolga Yazıcı'nın açıklamaları şu şekilde;

"Beşiktaş yeni stadını sponsor desteğiyle yapmasına rağmen 2 yıldır inşaatı bitiremedi. Beşiktaş hâlâ bizden yeni sözleşme istiyor. Bunu ilk kez size söylüyorum. Bir taraftan “Olimpiyat Stadı’nda oynamayacağım.” diyor, diğer taraftan 2015-2016 sezonunda UEFA Kulüp Lisansı alabileceği tek stadyum için el altından sözleşme yapmaya çalışıyor"

"Beşiktaş seneye ikinci yarıya kadar Olimpiyat Stadı’nda oynamak istiyor. Müthiş bir algı operasyonu yapıyorlar. Duyduğum bir husus; Aktifbank’la kredi anlaşması yaptılar. Aktifbank 100 milyon liralık kredi açmış, ama Beşiktaş’a para ödemesi yapmıyorlar. Stadyumun inşaatında hakediş usulü olarak ödeme yapıyorlar. Fayansçı geliyor işin faturasını Aktifbank ödüyor gibi. Bittiğinde hem Beşiktaş’a layık hem de ülkemiz adına modern bir stadyuma sahip olacağımızı düşünüyorum; ama ne zaman biter, onu bilemiyorum"

 

Kaynak : SPORX.COM