Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Ukrayna Ligi’ndeDnipro forması giyen iki futbolcunun, Siyah ­Beyazlı takıma gelmek için büyük bir jestte bulunduğu ortaya çıktı. Kartal’ın teklifini kabul eden Boyko ve Douglas’ın kendilerine daha önce önerilen ücrette indirime gittikleri belirlendi.

Boyko ve Douglas’ın, Dnipro’nun kendileri için istediği toplam 8 milyon euro bonservis bedelinde ısrar etmesi üzerine siyah­beyazlı yöneticilerle temasa geçerek yıllık ücretlerinde indirim yapmaya hazır olduklarını bildirdikleri öğrenildi. Dnipro’ya daha önce 6 milyon euro teklif eden Beşiktaş, iki oyuncunun anlamlı davranışı ile bonservis bedellerini artırma şansı yakaladı.

Yönetimin 6 milyon euroluk teklifi artırarak Boyko ve Douglas’ın transferini bitirmenin hesaplarını yaptığı aktarıldı. Beşiktaş ile yıllık 1 milyon 300 bin euroya anlaşan Douglas, 1 milyon 100 bin euroya indi. Siyah­ Beyazlılarla yıllık 1 milyon 100 bin euro karşılığında el sıkışan Boyko’nun ise 900 bin euroya kadar ücretini düşürdüğü vurgulandı.

Teklif yükselecek


Douglas ve Boyko’nun, Dnipro Yönetimi ile görüşerek, Beşiktaş’a gitmeyi çok istediklerini bir kez daha ilettikleri de belirlendi.

İki oyuncunun transferini bitirmek üzere Ukrayna’ya çıkarma yapacak olan siyah­beyazlılar, Douglas ve Boyko’nun yaptığı bu fedakârlığı kullanarak son bir teklif sunacak.

Kulüplerin bonservis konusunda anlaşması halinde transferde resmi imzalar atılacak.