Beşiktaş için büyük fedakarlık!

Göğüs kasında (Pektoral) ikinci derece yırtık olan Beşiktaşlı kaleci Cenk Gönen, sakatlığının daha ciddi boyutlara ulaşmasını göze alarak Karabükspor maçında oynamak istediğini dile getirdi.

FUTBOL 01.12.2014 - 09:35 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Önceki gün çekilen MR'ında göğüs kasında (Pektoral) 2. derece yırtık tespit edilen Cenk Gönen, sakatlığının daha da artma riskine rağmen, Beşiktaş'ın bugün Karabükspor'la deplasmanda oynayacağı maçta kaleye geçme kararı aldı. Sakatlığı devam eden Tolga Zengin'in yokluğunda takımı yalnız bırakmak istemeyen Cenk'in, durumun ciddiyeti hakkında bilgilendirildiği ancak "Bana ihtiyaç var. Oynayacağım" diyerek dinlendirilmeyi kabul etmediği öğrenildi.


DERBİDE HAFIZA KAYBI YAŞAMIŞTI


Cenk Gönen, geçtiğimiz sezon da Galatasaray'la yapılan derbide yüzüne aldığı darbe sonucu beyin sarsıntısı geçirmiş, kendi isteği ile de oyuna devam etmişti. Ancak daha sonra takım arkadaşlarına yaptığı, "Neden ve ne zaman oyuna girdim? Sakatlandığım anı ve oyun içerisindeki pozisyonları hatırlamıyorum" itirafı, aldığı riskin boyutunu gözler önüne sermişti.


CENK'İN OYNAMASI SAKINCALI


Op. Dr. Can Yapıcı: "Pektoral kas grubunda 2. derece yırtık tanısı doğruysa 4 günde maça çıkması bir kaleci için sakıncalı. Çünkü pektoral grup kolun hareketine katılan bir kas grubudur ve Cenk'in her hareketinde yırtığın derinleşmesi veya ağrı hissetmesi muhtemel. En az 10-15 gün aktif dinlendirme yapılmalı. Cenk'in iyi hissetmesi önemli ancak profesyonel bir futbolcu bir maçtan ötesini de düşünmeli. Sakatlanan bir sol bek olsaydı o sakatlığa rağmen belki oynayabilirdi ama bir kaleci için sakıncası var."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@