Beşiktaş harekete geçiyor

Beşiktaş, Anderson Talisca için harekete geçmeye hazırlanıyor. Siyah-beyazlı yönetim sezon sona ermeden Benfica ile Brezilyalı oyuncunun bonservisi konusunda pazarlıklara başlayacak.

GÜNDEM 13.02.2018 - 19:32 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

Beşiktaş, Anderson Talisca'nın bonservisi konusunda harekete geçiyor.

Sezonun ikinci yarısında attığı gollerle siyah-beyazlı takımın en etkili ismi olan Brezilyalı futbolcunun sözleşmesi sezon sonunda tamamlanıyor.

Yönetim kurulu, Talisca'nın bonservisi için sezonun bitmesini beklemeden Benfica ile görüşmelere başlayacak.

Benfica iki sezon önce 24 yaşındaki oyuncunun bonservisini 25 milyon euro olarak belirlemişti. Siyah-beyazlılar bu sürede Portekiz ekibine 4 milyon euro kiralama bedeli ödedi. Bu miktar opsiyona dahil edildi ve Talisca'nın bonservis bedeli kağıt üzerinde 21 milyon euro'ya düştü.

Beşiktaş yönetimi sezon sona ermeden Benfica ile anlaşarak, yapacağı peşin ödeme ile Talisca'yı kadrosunda tutmaya çalışacak.

Yıldız oyuncunun sezon sonuna kadar göstereceği performans ile Brezilya Milli Takımına seçilmesi ve bonservisinin yükselme ihtimali yönetimi harekete geçiren etkenlerden biri oldu.

Ayrıca Çin kulüplerinden Changchun Yatai, Talisca'dan vazgeçmiş değil. Ocak ayında 30 milyon euro'yu gözden çıkaran Çin ekibi, Benfica ile anlaşamamıştı. Changchun Yatai'nin sezon sonunda yine Portekiz ekibi ile temasa geçmesi bekleniyor.

Beşiktaş transfer sezonu açılmadan Benfica ile anlaşıp, 21 milyon euro'dan daha düşük bir bedele Talisca'nın bonservisini almaya çalışacak.

Siyah-beyazlı formayı 64 kez giyen Brezilyalı futbolcu, 31 gol atarken, 9 asist yaptı.

***

Kaynak: Ntv Spor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@