Yeni sezon ve Şampiyonlar Ligi için defans hattına yapacağı transferde 4 yeni oyuncu hedefi koyan ve tüm çalışmalarını buna göre yapan Beşiktaş yönetimi, yaşanması muhtemel ayrılıklarlar sonrası sayıyı artırmak zorunda kalabilecek. 
2 stoper, bir sol bek, bir sağ bek alarak transferi kapatma düşüncesinde olan Siyah Beyazlılarda, kaleci Denys Boyko, Atiba Hutchinson, Gökhan Töre ve Mario Gomez'in de gitme ihtimalleriyle 8 transfer yapmak ihtimaliyle karşı karşıya kalabilecek. 

West Ham United'ın başındaki Slaven Biliç'in Gökhan Töre ve Atiba konusundaki ısrarı karşısında pazarlık yapmayı sürdüren Siyah Beyazlılar satılmaları halinde bu iki oyuncudan 30 milyon Euro'ya yakın gelir elde edebilecek. 

Özellikle Atiba'nın yönetim ve teknik heyetin tüm çabalarına rağmen İngiltere'ye gitmek istediği ve eşyalarını dahi topladığı iddia ediliyor. 

Atiba ve Gökhan Töre'nin yanısıra golcü Mario Gomez'in de takımda kalma ile ilgili kararını henüz vermemiş olması yönetimi düşündürüyor. 

Takımdaki bir başka sıkıntı ise devre arasında transfer edilen ve Beşiktaş'ta aradığı ortamı bulamadığı için ayrılmak istediği belirtilen kaleci Boyko konusunda yaşanıyor. 

Gelecek sezon daha fazla şans verilmesi halinde 1.kaleci olabileceğine değinilen Boyko'nun ayrılmakta ısrarcı olduğu ve bazı kulüplerlerle temaslarda bulunduğu belirtiliyor. 

Lig Tv