Beşiktaş, Fenerbahçe'yi boğdu!

Beşiktaş, karşılaşmaya iyi başlamadı. F.Bahçe’nin kalabalık orta sahası iyi yardımlaşarak çok koşarak Beşiktaş’ın pas trafiğine engel oldu. Ancak Tolgay Arslan’ın da pozisyonunu yadırgadığını ve bu yüzden Beşiktaş’ın orta saha hücum geçişlerinde ista

GÜNDEM 26.02.2018 - 03:23 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

8. dakikada gelen F.Bahçe golü sonrasında sarı-lacivertliler bir süre daha istediğini yaptı ancak maç 20. dakikanın sonra Beşiktaş’ın kontrolüne geçti. Adeta tek kaleye dönen karşılaşmada Şenol Güneş’in taktiksel değişiklikleri etkili oldu.

***

MUHTEŞEM QUARESMA

ÖNCE Medel’i stopere çekti Adriano’yu sol öne, Babel’i forvet arkasına koydu. Tolgay’ı da orjinal bölgesine, Atiba’nın yanına sürdü. Bu değişikliklerle Beşiktaş kendi kimliğini buldu ve Quaresma kanadından etkili oynadı. İkinci yarının başlaması ile birlikte inanılmaz bir Beşiktaş baskısı gördük. Siyah-beyazlılar sağlı sollu ataklarla F.Bahçe’yi adeta boğdu. Sarı-lacivertli takım o kadar bunaldı ki 45-65 arasında 20 dakikalık sürede orta sahayı dahi geçemedi. 

***

VIDA’NIN golünün de tabii ki Beşitktaş’a büyük moral ve özgüven getirdiğini vurgulamak lazım. Sağlı sollu yediği darbelerle adeta grogi durumuna düşen bir boksör gibiydi F.Bahçe. Şenol Güneş son kozunu da Negredo’yu sokarak oynadı. Aykut Kocaman ise bu hamlelere cevap veremedi. Quaresma dün akşam olağanüstü bir futbol ortaya koydu ve çok klas işler yaptı. Maça tam anlamıyla damgasını vuran Portekizli yıldız muhteşem iki gole imza attı.  

***

55 DAKİKA DOMİNE ETTİ

2-1 sonrası biraz tempoyu düşüren siyah-beyazlılar daha emniyetli bir oyunu tercih etti. Aykut Kocaman ise Valbuena’yı oyuna sokarak hücum yapma düşüncesini hatırladı. Beşiktaş 20. dakikadan 75. dakikaya kadar maçın mutlak hakimi ve üstün olan tarafıydı. Bu eforu ve çabası ile F.Bahçe karşısında haklı bir galibiyet aldığını da rahatlıkla söyleyebiliriz.

***

Güntekin Onay / Şampiy10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@