Beşiktaş İntegral Forex, EuroCup Son 16 rövanş maçında Nizhny Novgorod’a 95-71 yenildi.

Druzhba Multipurpose Arena’da oynanan karşılaşmaya Beşiktaş Chris Lofton, Doron Perkins, Caner Topaloğlu, Colton Iverson ve Ryan Broekhoff beşiyle başladı.
 
Beşiktaş, karşılaşmanın ilk 3 dakikasında skor üretemedi ve 7-0 geriye düştü. Bu çeyrekteki ilk sayılarını takımımız, Brad Buckman’ın elinden kazandı. Mehmet Yağmur’un oyuna girmesiyle hücumda hareketlenen siyah-beyazlılarımız, ilk çeyreği 15-8 geride tamamladı.
 
İkinci çeyreğe takımımız, Muratcan Güler’in faul çizgisinden bulduğu basketle başladı. Brad Buckman ile dış atışta başarı sağlayan siyah-beyazlılarımız, ilk çeyreğe göre bu bölümün ilk dakikalarında daha iyi organize oldu. Çeyrekte 4.5 dakika geride kalırken ekibimiz, Doron Perkins’in basketiyle skoru eşitledi(21-21). Bu dakikadan sonra rakibinin dış atışlarına karşılık veremeyen ve pota altındaki üstünlüğünü rakibine kaptıran siyah-beyazlılarımız, ilk yarının bitimine 2 dakika kala 36-30 geriye düştü. Kalan sürede farkı kapatamayan takımımız, soyunma odasına 41-33 geride girdi. 
 
Karşılaşmanın ikinci yarısına takımımız; Brad Buckman, Chris Lofton, Doron Perkins, Muratcan Güler ve Ryan Broekhoff beşiyle çıktı.
 
Üçüncü çeyrekteki ilk sayılarını takımımız, Colton Iverson’un smaç basketiyle kazandı. Doron Perkins ile art arda 3 sayılık atışlardan yararlanamayan siyah-beyazlılarımız, çeyrekte 3 dakika geride kalırken 48-35 geriye düştü. Skor üretmekte zorlanan ekibimiz, çeyreğin son 4.40 dakikasına 52-36 geride girdi. Chris Lofton ve Ryan Broekhoff ile arka arkaya 3 sayılık basketler bulan takımımız, çeyreğin bitimine 2 dakika kala farkı 11’e indirdi(57-46). Colton Iverson ile faul çizgisinden başarılı atışlar yapan siyah-beyazlılarımız, farkı 10’a indirdi(58-48). Kalan sürede savunmada açıklar veren ekibimiz, bu çeyreği 65-49 geride tamamladı.
 
Son çeyreğe Beşiktaş, Chris Lofton’un art arda bulduğu 3 sayılık basketlerle başladı. Pota altında Tomislav Ruziç ile etkili olan siyah-beyazlılarımız çeyrekte 2 dakika geride kalırken farkı 13’e indirdi(70-57). Karşılaşmanın son 5 dakikasına ekibimiz, 80-61 geride girdi. Karşılıklı basketlerle devam eden mücadelede son 3 dakikaya siyah-beyazlılarımız, 85-65 geride girdi. Kalan sürede farkı eritemeyen takımımız, karşılaşmadan 95-71 mağlup ayrıldı ve EuroCup’a veda etti.
 
Karşılaşmada en skorer olan oyuncumuz 22 sayıyla oynayan Chris Lofton olurken onu; 15 sayıyla Brad Buckman ve 10 sayıyla Ryan Broekhoff takip etti.