Beşiktaş E-Spor Takımı, turnuvanın finalinde Brezilya temsilcisi INTZ E-Sports Takımı'nı yenerek şampiyon oldu.

Gözden kaçırmayın

Ahmet Nur Çebi'den transfer ve Ali Koç açıklaması Ahmet Nur Çebi'den transfer ve Ali Koç açıklaması

Beşiktaş E-Spor Takımı, "League of Legends" Uluslararası Wild Card Turnuvası’nın finalinde Brezilya temsilcisi INTZ E-Sports Takımı’nı 3-1 yenerek şampiyonluğa ulaştı.

Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, turnuvaya Tayvan temsilcisi Bangkok Titans yenilgisiyle başlayan Beşiktaş E-Spor Takımı, ilk gün oynadığı diğer iki maçta Kaos Latin Gamers ve Chiefs ESC’yi yenmeyi başardı.

Turnuvanın ikinci gününde ise INTZ E-Sports ile Rusya şampiyonu Hard Random’a mağlup olan siyah-beyazlılar, grup aşamasındaki son mücadelesinde DetonatioN FocusMe takımını mağlup etti.

Toplam 7 takımın ilk 4’e girme mücadelesi verdiği grup aşamasında oynadığı 6 maçta aldığı 3 galibiyetle yarı finalde Bangkok Titans ile eşleşen Beşiktaş E-Spor Takımı, rakibini 3-0 yenerek finale yükseldi.

Siyah-beyazlılar, Volkswagen Arena’da gerçekleştirilen finalde ise INTZ E-Sports takımını 3-1 mağlup ederek "League of Legends" Uluslararası Wild Card Turnuvası’nda şampiyonluğa ulaştı.

Beşiktaş E-Spor Takımı, bu başarısıyla mayıs ayında ABD’nin Florida eyaletinde Donald L. Tucker Civic Center’da gerçekleştirilecek Sezon Ortası Özel Turnuvası’na (Mid Season Invitational) katılma hakkı kazandı.

E-Spor, dünyanın farklı bölgelerindeki insanların büyük spor organizasyonları aracılığıyla internet üzerinde buluşup oyun oynayabildikleri hem fiziksel hem de zihinsel çaba gerektiren bir spor olarak biliniyor.