Beşiktaş direkten döndü

Gökhan Töre’nin bonservis bedelinden kalan 800 bin euro, siyah-beyazlıların başına dert oldu. Bu para dün yatırılmasa Kartal, Avrupa’ya gidemeyecekti. Yönetici Umut Güner’in verdiği 1 milyon euroluk destek, Beşiktaş’ı kurtardı.

FUTBOL 09.05.2015 - 08:10 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Birçok kulüpte olduğu gibi mali yönden büyük sıkıntı içerisinde bulunan Beşiktaş, dün resmen uçurumdan döndü.

Siyah-beyazlıların, Gökhan Töre’nin bonservisinden kaynaklanan 800 bin euroluk borcu bulunuyordu. Rubin Kazan, bu parayı alabilmek için UEFA’ya başvurdu. Bunu siyah-beyazlılara da ileten Rus kulübü, paranın ödenmemesi durumunda olacaklar konusunda Beşiktaş’ı adeta tehdit etti.

 

Siyah-beyazlılar, bu parayı yatırmazsa, Finansal Fair Play kriterlerinden dolayı gelecek sezon da Avrupa’ya gidemeyecekti. Bu nedenle Beşiktaş Yönetimi acil olarak para arayışına girdi. Başı ağrımaması için bu paranın ödenmesinin zorunlu olduğunu bilen Kartal’a mali destek, yönetici Umut Güner’den geldi.

Elini hemen cebine atan Güner, kulübün sıkıntıdan kurtulabilmesi için 1 milyon euro para aktardı. Bu borç, siyah-beyazlılara rahat bir nefes aldırdı. 800 bin euro hemen Rubin Kazan’ın hesabına aktarıldı ve sorun çözüldü.