Beşiktaş Derbide Üzdü

Beşiktaş , Galatasaray Odeabank’a 69-50 mağlup oldu.

BASKETBOL 19.08.2015 - 11:55 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
Beşiktaş; Gülşah Akkaya, McBride, Kulichova, Tuğba Taşçı ve Perovanovic beşiyle başladı.
 
Siyah-beyazlılarımız,ilk çeyreğe Gülşah Akkaya ve McBride ile bulduğu basketlerlebaşladı(4-0). Karşılıklı basketlerle devam eden çeyrekte ilk 4 dakikayıtakımımız, 6-4 önde geçti. Bu dakikadan sonra pota altını etkilisavunamayan ekibimiz, ilk çeyreği 17-16 geride tamamladı.
 
İkinciçeyreğe hızlı başlayan ve ekibimiz, bu bölümde McBride ile etkili olduve oyunun kontrolünü eline aldı. Dış şutlarda başarılı performanssergileyen ve rakibini erken faul problemine sokan siyah-beyazlılarımız,soyunma odasına 30-29 önde girdi.
 
Takımımız, karşılaşmanın ikinci yarısına; Gülşah Akkaya, McBride, Kulichova, Tuğba Taşçı ve Perovanovic beşiyle çıktı.
 
Üçüncüçeyreğe tutuk başlayan ekibimiz, skor üretmekte zorlandı ve ilk 4dakikayı 45-35 geride geçti. McBride ile hücumda etkili olmaya çalışantakımımız, Deniz Boz’un da skora katkı yapmasıyla farkı eritmeyeçalıştı. İstediği oyunu ortaya koyamadığı bu bölümüsiyah-beyazlılarımız, 54-41 geride tamamladı.
 
Son çeyrekte ilk 3dakika çembere gitmekte zorlanan takımımız, 57-41 geriye düştü. Bubölümdeki ilk sayılarını ekibimiz, Gülşah Akkaya’nın 3 sayılıkbasketiyle kazandı. Karşılıklı basketlerle devam eden son çeyrekte farkıkapatamayan takımımız, karşılaşmadan 69-50 mağlup ayrıldı.
 
Beşiktaş en skorer olan oyunumuz; 14 sayıyla oynayan Gülşah Akkaya olurken onu 13 sayıyla McBride takip etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@