Beşiktaş gelecek sezon için Cenk Tosun'a imza attırmasına çok sinirlenen, İbrahim Kızıl dün maçtan sonra yaptığı açıklamalarla gündeme oturdu.

Beşiktaş kulübü Gaziantepspor başkanı İbrahim Kızıl'a hakaret ve tazminat davası açmaya hazırlanıyor.Beşiktaş kulübü yöneticileri en doğru kararı yüce Türk Adaletinin vereceğine de inanıyoruz,açıklamalarında bulundular.


Gaziantepspor Başkanı İbrahim Kızıl, Cenk Tosun'u alan Beşiktaş'aolay yaratacak sözlerle öfke kustu! Kızıl Beşiktaş'a "Yaptıkları resmenhırsızlık. Yaptıkları ahlak dışı. Bir de at hırsızı gibi poz vermişler"gibi eşine az rastlanır sözlerle tepki gösterdi.

Kızıl, "CenkTosun transferiyle ilgili demeç verdim, vermeyede devam edeceğim.Özellikle büyük takımların böyle davranışlarda bulunmaması lazım. Büyüktakımlar camialarından dolayı büyüktür. Yoksa bizden hiçbir farklarıyok. Beşiktaş'ta 50 tane futbolcu var. Beşiktaş yaklaşık 1,5 yıldırgerek yönetim gerek Mehmet Atalay olsun takımın içine girdiler ve Cenk'ibedava götürmek için elinden gelini yaptılar. Hırsızlık bu başka birşeydeğil" dedi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ta neler oluyor? Vida, Welinton ve Souza'dan akıl almaz hatalar Beşiktaş'ta neler oluyor? Vida, Welinton ve Souza'dan akıl almaz hatalar


Sözleşme uzatmak için Cenk'e teklifte bulunduklarını söyleyen Kızıl,"Beşiktaş, Cenk ve ailesi ile sürekli görüşerek çocuğun aklını çeldiler.Biz Serdar Kurtuluş transferinde Beşiktaş'a yardımcı olduk. Bununkarşılığını böyle aldık. Bu tür davranışlar etik değil. Resmenhırsızlık. Cenk Tosun'u 4 milyon euroya verdi Lokomotiv Moskova.Fenerbahçe, Cenk Tosun'u istedi ama kendisi Beşiktaş'a gitmek istediğinisöyledi. Fenerbahçe transferden vazgeçti" diye konuştu.


Beşiktaş'ın çok büyük terbiyesizlik yaptığını söyleyen Kızıl, "FikretOrman da utanmadan Cenk ile poz veriyor. Bu davranışla Fikret Orman,Gaziantep şehrine çok büyük saygısızlık yapmıştır. Bu olay buradabitmeyecek. Bunu yapanlardan hesap soracağız. Bu tür emek hırsızlığıyapan insanları lanetliyorum. Cenk'in hiçbir suçu yok ahlak dışıdavranışı Beşiktaş yapmıştır. Gaziantepspor'un içine at hırsızı gibigirdiler çocuğun aklını çeldiler" şeklinde konuştu.


Ahmet Nur Çebi Beşiktaş yöneticisi son olarak; "Bizim elimizde Gaziantepspor'un oyuncusu ile görüşebileceğimize dair verdikleri bilgiler var. Söylediğiyle, imzaladığı belge birbirini tutmuyor. Etik olmayan birinin sözlerine cevap vermek istemiyorum. Haddine mi düşmüş!"  açıklamalarında bulundu.


Beşiktaş kulübü Gaziantepspor başkanı İbrahim Kızıl'a hakaret ve tazminat davası açılması konusunda kulüp avukatlarına talimat verildi.