Bileklerine çok hakim. Ön libero da oynayabilir, 10 numara da. Rekabeti artıracak. Teknik kapasitesi çok yüksek. Oyun zekası üst seviyede. Sıkıntı fiziki kalitesi.

BEŞİKTAŞ’ın Trabzonspor ile girdiği çetin bir transfer mücadelesinden sonra renklerine bağladığı Hamburg’lu Tolgay Arslan, otoritelerden güvenoyu aldı. Gökhan Keskin, Fikret Demirer ve Giray Bulak, Kartal’ın çok yönlü ve iyi bir gurbetçi aldığını söyledi. Tolgay’ı yetiştiren antrenör Ali Polat ise  25 yaşındaki futbolcunun oyun zekasına dikkat çekti.

 

BILIC’İN SEÇENEKLERİ DAHA DA ARTTI


Siyah beyazlıların oyuncu tarama ekibinin başındaki Demirer, yeni transferin bileklerinin çok yumuşak olduğuna dikkat çekti. Tolgay Arslan’ın transferiyle sezon başında merkez bölgesinde sıkıntılar yaşayan Slaven Bilic’in natifleri de arttı. 

 


Oğuzhan, Sosa ve Kerim’den sonra Tolgay da ihtiyaç duyulduğunda 10 numara olarak görev alabilecek. Genç oyuncu ayrıca Atiba, Veli ve Necip gibi defans önünde de oynayabiliyor.

 

‘GELECEĞİN YILDIZ ADAYI’
GÖKHAN KESKİN
Adanaspor Sportif Direktörü
REKABETİ KIZIŞTIRACAK


Ben Tolgay’ı bir çok kez izledim. Orta alanda Atiba ve Veli’nin natifi olur. Bu bölgede şimdi rekabet daha da kızıştı. Almanya’nın en önemli gurbetçi oyuncusu.

Gözden kaçırmayın

Ali Gültiken: Denge oyunu Ali Gültiken: Denge oyunu

FİKRET DEMİRER
BJK Scout Lideri
BİLEKLERİNE ÇOK HAKİM


Bileklerine çok hakim bir futbolcu. Ayrıca her iki ayağınıda mükemmel kullanıyor. Ofansif gücünü defansif düşünce ile de birleştiriyor. Takıma büyük katkı verecek potansiyelde.

ALİ POLAT
Antrenör
MESUT’TAN DAHA TEKNİK


Bu bir abartı değil. Mesut Özil’den daha teknik ve hırslı. Oyun zekası da üst düzeyde. Her şey istediği gibi olursa bence siyah beyazlı futbolseverleri ayağa kaldıracak.

GİRAY BULAK

Antrenör
ALPER GİBİ HIZLI DEĞİL


Orta sahada ofansif yönü iyi olan oyuncu. Adam eksiltebilen, çalım atan oyuncu. Savunmanın önünde oynuyor ama Alper gibi hızı yok. Fizik gücü düşük. Alman altyapısı avantajı.