Kara Kartal, parlak günlerini mumla arıyor... Beşiktaş teknik patronu Şenol Güneş’in Siyah Beyazlılara geldiğinden bu yana ilk kez bu kadar düşük bir performans sergileyen Kara Kartal, süper ligde 1-0 kaybettiği Medipol Başakşehir maçının ardından Avrupa’da Genk ile karşılaşacak. Dün yapılan antrenman öncesinde futbolcularını toplayan Şenol Güneş’in, deplasmanda mücadele verecekleri kritik karşılaşmadan mutlaka galip ayrılmaları gerektiğini futbolcularına anlattığı belirtildi.

Oyunculardan ortak karar...

Son dönemlerde takımdan ayrılan yıldızların yerine alınan isimlerden beklediği kadar verim alamayan Güneş, Vodafone Park’ta 4-2 kaybettikleri Genk’i bu kez devirip kulübün üzerinde dolaşan kara bulutları dağıtıp cumartesi günü Sivasspor’la oynayacakları karşılaşma öncesinde moral depolamayı hedefliyor. Şenol Güneş’in uyarılarına ek olarak alınan kötü sonuçlar sebebiyle kendi aralarında da toplantı yapan futbolcuların, olumsuz gidişatı değiştirmek için Genk karşısında ellerinden gelenin fazlasını yapıp ekstra motivasyonla oynama konusunda fikir birliğine vardığı öğrenildi.

Umutlar sonuca bağlı

Takımdaki olumsuz gidişat sebebiyle taraftarın hedefi haline gelen yönetim de takımdan Genk karşısında galibiyet bekliyor. I Grubu’nda 3 maç sonunda 1 galibiyet ve 2 mağlubiyet alarak 3 puanla 4. sırada bulanan Kara Kartal’ın üst tur umutlarını sürdürebilmek için bu karşılaşmayı kazanması gerekiyor. Genk’in ardından 29 Kasım’da Sarpsborg deplasmanına gidecek olan Beşiktaş, gruptaki son maçını Vodafone Park’ta 13 Aralık’ta Malmö karşısında oynayacak.

Fanatik