Beşiktaş Kulübü Futbol Altyapı ve Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Berkan Gocay, siyah-beyazlı takımın bundan sonra maçlarını Atatürk Olimpiyat Stadı'nda oynayacağını söyledi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ın borcu açıklandı Beşiktaş'ın borcu açıklandı

Beşiktaş Kulübü Futbol Altyapı ve Tesislerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Berkan Gocay, özellikle Çaykur Rizespor maçının nerede oynanacağı konusunda yaşanan sıkıntının Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki zemin çalışmasından kaynaklandığını söyledi.

Yağış nedeniyle stat zemini çalışmalarının ertelendiğini vurgulayan Gocay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Zemin çalışmasının bir gün ertelenmesinin sıkıntı olmayacağına karar verildi. Galatasaray maçını da inşallah bu statta oynayacağız. Adana Demirspor karşılaşmasıyla ilgili arayışlarımız var. En uygun şartlarda yer bakıyoruz" dedi.

Yaşadıkları stat sorunu konusunda herkesten yardım aldıklarını kaydeden Berkan Gocay, şunları söyledi: "Bütün kulüplerle aynı gemideyiz. Hiçbir kulübün diğer kulübe kötü yaklaşacağını düşünmüyorum. Böyle bir şey de izlemlemedik. Çaykur Rizespor her yere gelebileceğini söyledi ama Bolu'yu yorgunluk olacağı düşüncesiyle tercih etmedi. Biz de İstanbul dışında olmamayı tercih ettik. Hazırlama ve Düzenleme Kurulu, İstanbul İl Spor Müdürlüğü, Sarıyer kulübü olmak üzere herkes gerekli yardımı yaptı. Yayıncı kuruluş da yardımcı oldu.

Vodafone Arena bitene dek artık Atatürk Olimpiyat Stadı bizim yuvamız. Başka çaremiz yok, orada oynayacağız. Trabzonspor maçını Konya'da oynadık. Konya Kulübü'ne, Belediyesine ve Valiliğine teşekkür ederiz. İnşallah bundan sonra bu konuda bir sıkıntı olmayacak."