Beşiktaş, Boyko'yu resmen açıkladı, KAP'a bildirdi!

Beşiktaş günlerce süren uğraşlar sonucu kaleci transferinde mutlu sona ulaştı ve Denys Boyko'yu renklerine bağladı.

FUTBOL 20.01.2016 - 11:15 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 Beşiktaş, kaleci transferinde mutlu sona ulaştı. Siyah-Beyazlı ekip, FC Dnipro'nun file bekçisi Boyko ile görüşmelere başladığını KAP'a bildirdi.
 
Beşiktaş'a söz verdi ve sözünden dönmedi
 
Yaz transfer döneminde takımın kaleciye ihtiyacı olduğunu düşünen Siyah Beyazlı Yönetim ilk alternatif olarak Dnipro'nun kalecisi Boyko'yu listenin bir numarasına yazdı. UEFA tarafından Avrupa'da yılın en başarılı 3 kalecisinden biri olarak gösterilen Ukraynalı kaleci ie ilgilenmeye başlayan yönetim teknik direktörlüğe Şenol Güneş'in getirilmesi ile bu düşüncesinden vazgeçmek zorunda kaldı.3 yerli kaleci ile lige devam etmek isteyen Şenol Güneş ''Elimizde 3 iyi kaleci var.Önce O'nların durumunu görüp,ona göre karar vereceğiz''demiş ve lige de 3 yerli kaleci ile başlamıştı.
 
Boyko sözünü tuttu
 
Ancak Cenk Gönen'in Galatasaray'a gitmesi ile başlayan sayısal yetersizliğe Tolga'nın formsuzluğu ve yoğun eleştiriler de eklenince kaleci transferi için yeniden düğmeye basıldı.
Devre arası transfer dönemi gelmeden temaslara başlayan ve yeniden yollara düşen Dış Transferin usta ismi Erdal Torunoğulları Boyko için Dnipro'nun kapısını çalmaya başladı.
İşi ağırdan alan ve tok satıcıyı oynayan Ukrayna ekibi Boyko'yu başka takımların da istediğini söyleyerek 5 milyon Euro'dan kapıyı açmıştı.
Bu arada Beşiktaş taraftarının ününü bilen Denys Boyko,Siyah Beyazlı takımda oynamak için Erdal Torunoğulları'nın teklifini kabul etti ve Türkiye'de oynamak için söz verdi.
28 yaşındaki kaleciyi Avrupa pazarında daha yüksek fiyatlara satmak isteyen Dnipro ise Beşiktaş'ın tekliflerini ısrarla redderek oyuncuyu Sevilla ve Dynamo Kiev'in de istediğ kozunu masaya koydu.
Ancak Erdal Torunoğulları'na verdiği sözden dönmeyen Denys Boyko her defasında Sevilla ve Dynamo Kiev'den gelen teklifleri ısrarlı bir şekilde geri çevirerek sadece Beşiktaş'ta oynamak istediğini söyledi.Hatta transfer görüşmelerinde ortaya çıkan pürüzlerde ''Ben Beşiktaş'ta oynayacağım,başka bir takıma gitmeyeceğim.'' diye Dnipro'ya adeta rest çeken Ukraynalı kaleci bu transaferin gerçkleşmesinde büyük pay sahibi oldu.
Yaklaşık 1 ay süren transfer pazarlığının sonunda ilk başta 5 Milyon Euro isteyen Dnipro dün itibari ile 3.3. milyon Euro'ya ikna oldu ve böylece Boyko'nun Beşiktaş'a transferi gerçekleşti.
 
İşte Beşiktaş'ın KAP'a yaptığı açıklama;
 
'Denis Boyko'nun transferi ile ilgili olarak Kulübü FC Dnipro ile görüşmelere başlanmıştır.'
 
Yola çıktı, İstanbul'a geliyor!
 
Beşiktaş Kulübü de Denys Boyko'nun 12.40'ta Atatürk Havalimanı iç hatlar terminalinde olacağını Twitter'dan duyurdu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@