''Beşiktaş Bir Duruştur''

Iğdır'da bulunan Fikret Orman, Hüseyin Mican'ın katkılarıyla yapılan Beşiktaş Mican İlkokulu'nu açtı.

GÜNDEM 19.08.2015 - 11:56 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Iğdır’da Hüseyin Mican’ın katkılarıyla yapılan Beşiktaş Mican İlkokulu’nu açtı.

Iğdır ili Aralık ilçesine bağlı Karahacılı köyünde Beşiktaş yönetimkurulu eski üyelerinden Hüseyin Mican'ın katkılarıyla yaptırılan ve birsüre önce eğitimlerin başladığı Beşiktaş Mican İlkokulu'nun resmi açılıştöreni yapıldı.

Açılış törenine Iğdır Valisi Davut Haner, Beşiktaş Kulübü BaşkanıFikret Orman, Yönetim Kurulu Üyesi Emre Kocadağ, Aralık Kaymakamı TolgaKamil Ersöz, okulun yapımını üstlenen Hüseyin Mican, çok sayıdaBeşiktaşlı ve bölge halkı katıldı.

“BU ÇOK BÜYÜK BİR İŞ”


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Aralık Kaymakamı Tolga KamilErsöz'e okulların yapımındaki katkısı için teşekkür ederek, “Burasıülkemizin en doğu noktası. Burada pırıl pırıl bir kardeşimiz bir mumyaktı. O mum okullara dönüştü ve bizleri bir araya getirdi. HüseyinMican arkadaşımızı da şevklendirdi ve Beşiktaşımız'ın okullar açmasınavesile oldu. Bu çok büyük bir iş. Camiam ve şahsım adına KaymakamımızTolga Kamil Ersöz'e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BEŞİKTAŞ BİR DURUŞTUR”


Okulun yapımında katkısı olan Hüseyin Mican’a da teşekkür eden Orman,“Beşiktaş bir duruştur, bir hayata bakış açısıdır. Ülkemizi seven,Beşiktaşımızı seven pırıl pırıl öğrencilerin bu okullarda yetişmesinidiliyorum. Ülkemize ve Iğdır'a hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Vali Haner ile birlikte sınıfları gezen, öğrencilerle veöğretmenlerle bir araya gelen Fikret Orman, miniklere günün anısı içindüzenlenen karnelerini verdi. Öğrencilere çeşitli hediyelerdağıtılırken, Başkan Fikret Orman da hatıra fotoğrafı çektirdi.

Iğdır Valisi Davut Haner de, Iğdırlı kadınların kendi elleriyleyaptıkları Türk bayrağını Fikret Orman'a hediye etti. Aralık KaymakamıTolga Kamil Ersöz ise okulun yapımını üstlenen Hüseyin Mican'a katkılarınedeniyle plaket takdim etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@